گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
مجوز اکتشاف از آلبلاغ تا ۵ روز دیگر صادر شود
گروه اكتشاف و زمين شناسي - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: آمادگی لازم برای آغاز عملیات مرحله اولیه اکتشاف روی و سرب در معدن آلبلاغ اسفراین وجود دارد و اداره‌کل محیط‌زیست استان ظرف حداکثر ۵ روز آینده مجوز لازم برای آغاز عملیات اکتشاف را صادر کند.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا رجب‌زاده در نشست هم‌اندیشی در مورد آغاز عملیات اکتشاف سرب و روی در معدن آلبلاغ توسط ایمیدرو، اظهار کرد: اداره‌کل محیط‌زیست استان ظرف حداکثر ۵ روز آینده مجوز لازم برای آغاز عملیات اکتشاف را صادر کند تا مرحله اولیه اکتشاف اجرایی شود.

وی خبر داد: شرکت مشاور سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) برای مراحل شناسایی و پی‌جویی اکتشاف شنبه هفته آینده در منطقه مستقر می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی تأکید کرد: سازمان ایمیدرو باید آلودگی‌های زیست‌محیطی و منابع آبی منطقه را برای اکتشاف به خوبی بررسی کند و در طرح نهایی اکتشاف این موارد به خوبی دیده شود.

وی اشاره کرد: اعتبار لازم برای این اقدامات مطالعاتی و اکتشافی از طریق ماده ۳۲ تأمین می‌شود.

بر اساس این گزارش در این نشست همچنین برای رفع دغدغه شهرستان اسفراین در محافظت از منطقه آلبلاغ، مقرر شد ایمیدرو با حضور در منطقه و پشتیبانی لجستیک از سازمان حفاظت محیط‌زیست حمایت کند تا بحث حفاظت از این منطقه هم به‌صورت جدی دنبال شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶
کد مطلب: 48238
 
مرجع : خبرگزاری فارس