گروه معادن سنگ آهن
 
مدیر اموربازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو:
چادرملو تنها شرکتی است که زنجیره تولید فولاد را به صورت کامل دارد
گروه معادن >سنگ آهن - مدیر اموربازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو درباره آخرین اقدامات چادرملو در زمینه بازرگانی این شرکت گفت: از دی ماه سال گذشته واحد احیای شرکت چادرملو وارد مدار شده و ما تنها شرکتی هستیم که زنجیره تولید فولاد را به صورت کامل داریم.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد کیوان آرا با بیان این مطلب گفت: سیاست شرکت معدنی و صنعتی چادرملو از سال های گذشته به این صورت بوده که رویکرد داخلی داشته، اما در ادامه مسیر به دلیل تحریم ها و مشکلاتی که در تامین ارز برای شرکت به وجود آمد به صادرات شمش فولادی چادرملو اقدام کردیم و اولین محموله شمش چادرملو در سال 97 به ایتالیا صادر شد.

وی ادامه داد: همچنین بعد از این اقدام، برنامه ریزی انجام شد که ماهانه یک یا 2 محموله صادراتی برای بازارهای هدف که عمدتا در جنوب شرق آسیا قرار دارند، داشته باشیم. البته این کار بعد از رعایت کف های عرضه شروع شده است.

کیوان آرا گفت: صادرات شمش یکی از اقداماتی بود که در دوران تحریم آن را آغاز کردیم و روند بسیار خوبی یافت. علاوه بر آن درمورد الکترود گرافیتی که اکنون در کشور برای فولادسازان به عنوان یک بحران قلمداد می شود، چادرملو مشکلی ندارد. چراکه برای مصرف 3 سال الکترود گرافیتی خود را با توجه به دستورالعمل هایی که وزارتخانه و ارگان های ذی ربط داشتیم، تهیه کردیم و این بحران حل شده است. اگرچه بحران های جهانی نیز کاهش پیدا کرده و باعث شده تا دست ما در خرید راحت تر باشد.

مدیر بازرگانی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیزبه عصر معدن گفت: درخصوص عرضه در بورس نیز باید اشاره کنم که پذیره نویسی برای 3 ماه را انجام دادیم و کف عرضه ای که به ما ابلاغ شده را با وجود اعتراضی که به آن داریم، رعایت می کنیم. در نتیجه کسانی که خریدار محصولات چادرملو باشند امکان خرید از طریق بورس کالا برای آنها فراهم شده است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب: 48213
 
مرجع : ایستا نیوز