گروه صنایع معدنی سیمان
 
"اوراسیا" فرصتی پیش روی سیمانی‌ها
گروه صنایع معدنی >سیمان - سیمان هم جزو کالاهایی است که طبق این توافقنامه می توان به اوراسیا صادر کرد؛ اما هنوز اطلاعاتی در مورد متولی انجام این کار و جزییات دیگر، به انجمن سیمان اعلام نشده است.
 
به گزارش ماین نیوز، طبق اعلام کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی، روز پنجم آبان ماه امسال، توافقنامه موقت ایران و اتحادیه اوراسیا اجرایی شده و بیش از ۵۰۰ کالای صادراتی ایران به کشورهای روسیه، قزاقستان، بلاروس، ارمنستان و قرقیزستان از تعرفه ترجیحی یا صفر برخوردار شده است.

عبدالرضا شیخان دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان در گفتگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: سیمان هم جزو کالاهایی است که طبق این توافقنامه می توان به اوراسیا صادر کرد؛ اما هنوز اطلاعاتی در مورد متولی انجام این کار و جزییات دیگر، به انجمن سیمان اعلام نشده است.

وی افزود: به هر حال صادرات به کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا فرصت خوبی برای صنعت سیمان خواهد بود و انجمن صنفی سیمان و شرکت ها نیز پیگیر صادرات به این کشورها هستند. البته با توجه به اینکه این توافقنامه اخیرا اجرایی شده و نیز سرمای هوای کشورهای آن منطقه، احتمالا صادرات رسمی از ابتدای سال ۹۹ آغاز خواهد شد.

شیخان در رابطه با وضعیت صادرات صنعت سیمان گفت: هنوز آمارهای دقیق تولید و فروش صنعت سیمان در مهرماه آماده نشده؛ اما آنطور که شواهد نشان می دهد حجم صادرات سیمان در مهرماه هم نسبت به شهریور ماه امسال و هم نسبت به مهرماه سال گذشته، بهبود داشته است. اطلاعات دقیق تر در مورد جزییات تولید و فروش صنعت سیمان در ۷ ماهه، ظرف چند روز آینده ارایه خواهد شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب: 48193
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز