گروه معادن سنگ آهن
 
افتتاح بزرگترین مجموعه آهن اسفنجی خاورمیانه در سیرجان
گروه معادن >سنگ آهن - بزرگترین مجموعه آهن اسفنجی خاورمیانه با ظرفیت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن با حضور رئیس جمهور در سیرجان افتتاح شد.
 
به گزارش ماین نیوز، بزرگترین مجموعه آهن اسفنجی خاورمیانه با ظرفیت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن در کارخانه توسعه آهن و فولاد گل‌گهر با حضور رئیس جمهور در سیرجان افتتاح شد.

سرپرست فرمانداری سیرجان گفت: رئیس جمهور به منظور افتتاح دو طرح صنعتی و معدنی و یک نیروگاه برق عصر وارد سیرجان شده و در این سفر بخش آهن اسفنجی در کارخانه توسعه آهن و فولاد و همچنین کارخانه ذوب جهان فولاد سیرجان و نیروگاه 160 مگاواتی برق مجتمع سنگ آهن گل‌گهر به بهره‌برداری می‌رسد.

محمد محمودآبادی افزود: پروژه کارخانه جهان‌فولاد با اشتغالزایی مستقیم 750 نفر و اشتغالزایی غیرمستقیم 2 هزار و 250 نفر با اعتبار 27 هزار و 500 میلیارد ریال و با ظرفیت تولید یک میلیون و 200 هزارتن شمش فولاد در سال به بهره‌برداری می‌رسد.

سرپرست فرمانداری سیرجان بیان کرد: بخش تولید آهن اسفنجی در کارخانه توسعه آهن و فولاد نیز از دیگر طرح‌های قابل افتتاح در سفر روحانی است که در این کارخانه ظرفیت تولید 1.8 میلیون تن آهن اسفنجی یا محصول آماده قبل از شمش فولاد در سال تولید می‌شود و این طرح عظیم صنعتی و معدنی با سرمایه‌گذاری یک‌هزار و 353 میلیارد تومان و با اشتغال 220 نفر به طور مستفیم و 880 نفر غیر مستقیم خواهد بود که این کارخانه نیز با تکیه بر توان داخل و مهندسین بومی به اتمام رسید.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۰
کد مطلب: 48183
 
مرجع : خبرگزاری مهر