گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
معاون استاندار مرکزی عنوان کرد:
ضرورت تدوین برنامه زمان‌بندی برای ساخت آندسازی ایرالکو
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: خروج دیگ‌های قدیمی ایرالکو با تقسیم‌بندی زمانی انجام گرفت و برای ساخت آندسازی نیز باید برنامه زمان‌بندی داشت.
 
به گزارش ماین نیوز، مهدی زندیه‌وکیلی در جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهر اراک با اشاره اینکه ساخت کارخانه آندسازی شرکت آلومینیوم ایران مدت‌ها به حال خود رها شده بود، اما تیم مدیریت فعلی شرکت ساخت این کارخانه را با جدیت دنبال می‌کند.

وی گفت: تجهیزات این واحد از قبل خریداری شده است و مانع خاصی پیش روی ساخت آن نیست، تنها شرکت شهرک‌های صنعتی باید نسبت به تامین زیرساخت‌های کارخانه اقدام کند.

زندیه‌وکیلی با تاکید بر اینکه روند پیشرفت کار طبق زمانبندی اعلام شده توسط مجری پروژه به دقت بررسی می‌شود، افزود: هر دو ماه یک بار ارزیابی انجام خواهد شد تا در صورت وجود تاخیر در امور، پیگیری صورت گیرد، همچنین باید برنامه تامین مالی پروژه از سوی مجری به هیات مدیره شرکت ارائه شود تا مشکلی در تامین منابع بروز نکند.

وی با اشاره به وضعیت انتقال صنوف آلاینده به شهرک خودرو بیان کرد: طبق تصمیم هیات دولت شهرداری‌ها موظف به انتقال صنوف آلاینده هستند که یکی از این صنوف، صنف خودرو است و شهرداری اراک نیز باید این امر را به سرانجام برساند.

معاون استاندار گفت: طی دو سال اخیر شورای شهر به صورت مکرر موضوع تحقیق و تفحص از شهرک خودرو را مطرح می‌کند در حالی که این یک موضوع داخلی است و می‌توانند این موضوع را انجام دهند، اما اصل موضوع انتقال واحدهاست که باید توسط شهرداری انجام شود.

زندیه‌وکیلی تاکید کرد: انتظار می‌رود شهرداری به عنوان پیشنهاددهنده و مجری پروژه و منتقل کننده واحدهای صنوف خودرویی به شهرک، ابزارهای تشویقی بکار گیرد تا کار پیش برود، اما عملا تاکنون کاری انجام نشده است.

در این جلسه فرماندار اراک تصریح کرد: در جلسه آیین بزرگداشت پروفسور قوام‌زاده پدر پیوند مغز استخوان ایران که روز شنبه برگزار شد، دکتر حریرچی معاون کل وزیر بهداشت اعلام کرد که آمار ابتلا به سرطان در ایران از میزان متوسط جهانی پایین تر است و استان مرکزی نیز از میانگین کشوری در این شاخص کمتر است و این آمار دغدغه‌ها را کاهش می‌دهد.

دکتر حسین بختیاری گفت: اراک در حوزه درمان سرطان کودکان و بیمارستان آیت‌الله خوانساری نیز در درمان سرطان بزرگسالان قطب غرب کشور است، به همین دلیل بیماران دیگر استان‌ها نیز به اراک مراجعه می‌کنند و فوت هر کدام از بیماران جزو آمار فوتی‌های این استان محاسبه می‌شود.

به گزارش ایسنا، سعید جمشیدی مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان مرکزی نیز در این جلسه بیان کرد: گاز LPG گاز پاکی برای خودروهاست نیست و تاسیسات سیلندرپرکنی نیز صنوفی آلاینده، خطرناک و نا ایمن هستند که اقدام به پر کردن سیلندر می‌کنند.

وی افزود: این امر مورد تایید این شرکت نیست و باید با این روند مقابله شود و این تاسیسات مدیریت شوند تا خارج از شبکه اقدام به عرضه گاز نکنند. لازم است که وزارت صمت، سازمان استاندارد و آتش‌نشانی به موضوع ورود کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۰
کد مطلب: 48178
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا