گروه معادن مس
 
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد؛
سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیون یورویی در کارخانه اسید‌سولفوریک
گروه معادن >مس - سعدمحمدی گفت: میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در طرح زیست‌محیطی صنعت مس ۱۱۰ میلیون یورو به‌علاوه ۴۵ میلیارد تومان است.
 
به گزارش ماین نیوز، اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت مس ایران گفت: همزمان با سفر استانی رئیس‌جمهور به استان کرمان، کارخانه اسید‌سولفوریک مجتمع مس سرچشمه به‌عنوان بزرگ‌ترین و مهمترین طرح زیست‌ محیطی صنعت مس به‌ صورت ویدئو کنفرانس و با دستور رئیس‌جمهور و با حضور وزیر صمت افتتاح می‌شود.

او با اعلام این خبر افزود: احداث این کارخانه در تکمیل شرایط کوره فلش کارخانه ذوب انجام شده است؛ چراکه با تغییر تکنولوژی کارخانه ذوب سرچشمه از ریورب به فلش، ایجاد کارخانه اسید یک ضرورت برای تکمیل شرایط فنی و تکنولوژیک بود.

او ادامه داد: میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این طرح ۱۱۰ میلیون یورو به‌علاوه ۴۵ میلیارد تومان است.

مدیرعامل شرکت مس با اشاره به ظرفیت تولید ۶۱۰ هزار تنی اسیدسولفوریک در این طرح اظهار کرد: با بهره‌برداری از این طرح امکان اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای بیش از ۲۰۰ نفر فراهم می‌شود.

سعدمحمدی با تأکید بر این‌که بهره‌برداری از این طرح یکی از مهمترین دغدغه‌های شرکت مس در قبال مردم و محیط زیست بود، ابراز کرد: با راه‌اندازی کارخانه اسید سولفوریک سرچشمه آلایندگی از منطقه حذف می‌شود و این طرح محیط زیستی باعث شد که صنعت مس به یک صنعت سبز تبدیل شود.

او بیان کرد: علاوه بر طرح اسید سولفوریک، طرح افزایش ظرفیت تیکنر‌های باطله شماره ۱ و ۲ و اصلاح تیکنر شماره ۴، طرح نوسازی کوره آند و چرخ ریخته‌گری شماره ۳ و طرح سیستم‌های هوشمند هشدار دهنده و بهینه‌سازی و مدیریت ناوگان معدن از دیگر طرح‌هایی است که در جریان سفر رئیس‌جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح خواهند شد.

مدیرعامل شرکت مس بیان کرد: همه این طرح‌ها با هدف کاهش هزینه و افزایش بهره‌وری در صنعت مس اجرا شده است و با بهره‌برداری از این طرح‌ها شاهد تولید و توسعه پایدار در صنعت مس خواهیم بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۳
کد مطلب: 48175
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان