گروه معادن
 
ذخیره ۱۵۰ هزار تنی معدنی برای سیلیکون متال در استان همدان
گروه معادن - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان اعلام کرد: یک معدن پشت معادن سرمک برای طرح سیلیکون متال در محدوده روستای بابارئیس ملایر در نظر گرفته شده است که در حال حاضر حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار تُن ذخیره معدنی سیلیس موجود در سطح خاک دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، حمیدرضا متین در این باره گفت: اگر این معدن اکتشاف شود، بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار تُن سیلیس دارد و برای حدود ۱۰ تا ۱۲ سال آینده سیلیکون متال ذخیره آماده دارد.

او ادامه داد: در نشستی که با مدیران شستا داشتیم، پیشنهاد آنها اجرای طرح سیلیکون متال در وسعت ۱۰۰ هکتار بود که به ۲۵ هکتار کاهش یافت.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان بیان کرد: چون این میزان وسعت طرح تاییدیه وزارت صمت و دیگر وزارتخانه‌ها را می‌خواهد، پیشنهاد ما اجرای طرح در هفت تا ۱۰ هکتار زمین با ظرفیت ۶ تا ۱۲ هزار تُن است.

متین با بیان اینکه این طرح به ۲۰ مگاوات برق نیاز دارد گفت: یک قطعه زمین در شهرک صنعتی جوکار و زمین دیگری در محدوده نزدیک معدن در نظر گرفته شده است که در صورت تایید از سوی شرکت شستا، آماده هرگونه همکاری هستیم.

او بر این باور است که اگر طرح در شهرک صنعتی جوکار اجرایی شود، برق مورد نیاز این طرح قابل تامین است و پس از جانمایی، زمین یک‌روزه تحویل می شود، اما در خارج از شهرک مشکل تامین زیرساخت‌هایی همچون گاز و برق را داریم.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب: 48164
 
مرجع : شاتا نیوز