با حضور رئیس جمهور؛

واحد مگامدول احیای مستقیم معدن چادرملو افتتاح شد

خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان , 19 آبان 1398 ساعت 12:22

واحد مگامدول احیای مستقیم مجتمع صنعتی- معدنی چادرملو با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن آهن اسفنجی با حضور رئیس جمهور بهره برداری شد.


به گزارش ماین نیوز، ظهر امروز همزمان با سفر یک روزه حسن روحانی، رئیس جمهور دولت دوازدهم به استان یزد، واحد مگامدول احیای مستقیم مجتمع صنعتی-معدنی چادرملو با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن آهن اسفنجی در شهرستان اردکان به صورت رسمی افتتاح شد.

با بهره‌برداری از واحد مگامدول احیاء مستقیم معدن چادرملو تولید شمش فولاد این کارخانه که ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن شمش فولاد را دارد برای اولین بار در کشور به روش شارژ داغ یا هات شارژ تولید می‌شود.

در این روش آهن اسفنجی پیش از سرد شدن و با دمای حداقل ۶۵۰ درجه، مستقیم وارد کوره‌های ذوب در کارخانه فولاد و در نتیجه موجب صرفه‌جویی ۳۵ درصدی مصرف برق می‌شود.

یکی از ویژگی‌های دیگر در طراحی این واحد تولیدی، پیاده‌سازی سیستم خنک‌کننده‌های مداربسته است که از هدر رفتن آب جلوگیری می‌کند، با اجرای این روش بیش از ۴۵ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی می‌شود.

با حضور رئیس جمهور حدود ۵۰۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد ریال در یزد به بهره برداری می‌رسد که ۱۰ هزار میلیارد ریال آن از سوی بخش دولتی و ۱۵ هزار میلیارد ریال آن نیز به وسیله بخش خصوصی تامین اعتبار شده است.


کد مطلب: 48155

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/48155/واحد-مگامدول-احیای-مستقیم-معدن-چادرملو-افتتاح

ماین نیوز
  http://www.minews.ir