گروه صنایع معدنی فولاد
 
در شانزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران رخ داد:
اعطای تندیس سیمین جایزه ملی کیفیت ایران به فولاد مبارکه
در استانداردسازی نانو در دنیا سوم هستیم
گروه صنایع معدنی >فولاد - تندیس سیمین جایزه ملی کیفیت ایران در گروه محصولات فلزی، لوازم، ابزار، ماشین‌آلات و تجهیزات به شرکت فولاد مبارکه اهدا شد.
 
به گزارش ماین نیوز ، امسال پس از گذشت 16 دوره، جایزه سیمین خودنمایی می‌کرد که فولاد مبارکه موفق به دریافت آن شد و حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه آن را دریافت کرد.

نیره پیروزبخت، رییس سازمان استاندار، در شانزدهمین دوره جایزه ملی کیفیت ایران عنوان کرد: کیفیت و بهره‌وری دو بال یک پرنده هستند؛ اگر پرنده را رونق نامگذاری کنیم، بدون کیفیت نمی‌تواند پرواز کند.

وی با بیان اینکه استاندارد مربوط به یک سازمان نیست، افزود: همه دستگاه‌ها باید همکاری داشته باشند تا نظام استاندارد در کشور جا بیفتد و با این فرهنگ‌سازی نگاه‌ها ویژه‌تر شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف در سازمان استاندارد گفت: در این جلسات دو موضوع مهم به تصویب رسید که اولین مورد آن سند راهبردی یکپارچگی غذا بود.

وی ادامه داد: در ایران سازمان‌های مختلف با این موضوع درگیر هستند که این امر باعث ایجاد موازی‌کاری و تداخل می‌شود که حاصل آن استفاده سودجویان است.

وی ایمنی، کیفیت، حلال بودن و اصالت را از موارد مهم سند راهبردی یکپارچگی غذا دانست.

پیروزبخت مورد دوم را توجه به مشاغل خانگی و روستایی عنوان کرد و افزود: این امر باعث می‌شود فعالان این عرصه از سیاست جدید سازمان بهره ببرند.

وی تصریح کرد: یکی از نگرانی‌های سازمان‌های بین‌المللی استاندارد این است که حکمرانان به بحث استاندارد توجه نکنند که خوشبختانه در ایران خلاء قانونی وجود نداشته و حکمرانان به موضوع استاندارد توجه خاصی دارند.

وی با بیان اینکه باید وارد فضای رقابت‌پذیری ملی و بین‌المللی شویم، افزود: برای کشور زیبنده نیست که تنها به سطح داخل اکتفا کند بلکه باید به دنبال رقابت‌پذیری در بحث ملی و بین‌المللی باشیم.

وی معتقد است: باید از استاندارد گذر کرده و به سمت کیفیت آن را رقابت‌پذیری حرکت کنیم.

رئیس سازمان استاندارد همچنین معتقد است باید با توجه به تحریم‌ها هرچه سریع‌تر رقابت‌پذیر شویم.

پیروزبخت با بیان اینکه استاندارد محدودیت ندارد، افزود: باید برای تقویت نظام استاندارد دست به دست هم دهیم زیرا این امر زیربنای رقابت‌پذیری است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب: 48154
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا