گروه معادن
 
افتتاح طرح های اقتصادی سیرجان در سفر رییس جمهور
گروه معادن - سرپرست فرمانداری سیرجان گفت: رییس جمهور به منظور افتتاح ۲ طرح صنعتی و معدنی و یک نیروگاه برق عصر روز دوشنبه ۲۰ آبان وارد سیرجان خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد محمود ابادی سرپرست فرمانداری سیرجان گفت: رییس جمهور به منظور افتتاح ۲ طرح صنعتی ومعدنی و یک نیروگاه برق عصر روز دوشنبه ۲۰ آبان وارد سیرجان خواهد شد و در این سفر بخش آهن اسفنجی در کارخانه توسعه آهن و فولاد و همچنین کارخانه ذوب جهان فولاد سیرجان و نیروگاه ۱۶۰ مگاواتی برق مجتمع سنگ آهن گل گهر به بهره برداری خواهندرسید.

محمود ابادی افزود: پروژه کارخانه جهان فولاد با اشتغال زایی مستقیم ۷۵۰ نفر و اشتغالزایی غیر مستقیم ۲۲۵۰ نفر، با اعتبار ۲۷۵۰۰ میلیارد ریال و با ظرفیت تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن شمش فولاد در سال به بهره برداری می‌رسند.

سرپرست فرمانداری سیرجان گفت: بخش تولید آهن اسفنجی در کارخانه توسعه آهن و فولاد نیز از دیگر طرح‌های قابل افتتاح در سفر روحانی است که در این کارخانه ظرفیت تولید یک و هشت دهم میلیون تن آهن اسفنجی یا محصول آماده قبل از شمش فولاد در سال تولید می‌شود و این طرح عظیم صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری ۱۳۵۳ میلیارد تومان و با اشتغال ۲۲۰ نفر به طور مستفیم و ۸۸۰ نفر غیر مستقیم خواهد بود که این کارخانه نیز با تکیه بر توان داخل و مهندسین بومی به اتمام رسید.

وی افزود: رییس جمهور در بخشی از برنامه‌های سفر خود پروژه‌های حوزه آب و برق شهرستان را از محل نیروگاه گل گهر و به صورت ویدیو کنفرانسی افتتاح خواهد نمود.

واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی گهران سیرجان با اشتغالزایی مستقیم ۳۰ نفر و اشتغالزایی غیر مستقیم ۵۰۰ نفر، با اعتبار ۱۳۵ میلیون یورو و ظرفیت ۱۶۰ مگاوات تولید برق از جمله طرح‌هایی است که در سفر ریاست محترم رئیس جمهور به بهره برداری خواهند رسید.

گفتنی است که استاندار کرمان به همراه نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی و سرپرست فرماندار و مهندسین شرکت صنعتی معدنی گل گهر سیرجان ظهر امروز از طرح‌های قابل افتتاح در سفر رئیس جمهور به سیرجان بازدید کرد و این طرح‌ها را آماده افتتاح به دست دکتر روحانی عنوان نمود.

شایان ذکر است که روز سه شنبه شورای اداری استان کرمان با حضور رییس جمهور و هیات همراه در کرمان برگزار خواهد شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب: 48143
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان