گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
آذر ماه از بخش نخست مجتمع آلومينيوم جنوب بهره برداري مي شود
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - بخش نخست مجتمع آلومینیوم جنوب با ظرفیت تولید 100 هزار تن شمش در آذر امسال بهره‌برداری می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، اجرای طرح مجتمع آلومینیوم جنوب با ظرفیت یک میلیون تن شمش و بیلت آلومینیوم در سال، با مشارکت شرکت سرمایه گذاری غدیر و ایمیدرو از سال 1394 آغاز شده است.

بخش اول این طرح با ظرفیت تولید 100 هزار تن شمش از مجموع 300 هزار تنی مرحله نخست، در اوایل آذر امسال آماده بهره‌برداری است.
شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) در سال 1394 در راستای اهداف توسعه صنایع انرژی بر و با هدف صادرات، رفع فقر، افزایش اشتغال و استفاده بهینه از منابع عظیم گازی کشور، از طریق ساخت یک کارخانه ذوب آلومینیوم در سه بخش جداگانه تاسیس شد.

چشم انداز این شرکت، تبدیل شدن به بزرگترین تولید کننده آلومینیوم در کشور و قرار گرفتن در جمع 4 تولید کننده برتر آلومینیوم در خاور میانه از طریق توسعه ظرفیت تولید آلومینیوم برای ایجاد ارزش افزوده در بخش انرژی و دسترسی به بازار‌های صادراتی است.

این طرح در منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامرد، واقع شده است و طبق جدول زمانبندی جامع قرار است تا نخستین مرحله در آذر سال جاری تولید شود.
مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) با میزان سرمایه گذاری بالغ بر 120 هزار میلیارد ریال زمینه اشتغال بیش از یک هزار و 200 نفر را فرآهم خواهد کرد.
گفتنی است؛ بهره برداری این واحد به عنوان بزرگ‌ترین طرح تولیدی صنایع فلزی، نقش مهمی در زمینه تامین نیاز آلومینیوم کشور و خودکفایی در این بخش ایفا خواهد کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب: 48110
 
مرجع : خبرگزاری آریا