گروه معادن زغال‌سنگ
 
دبیرکل سازمان ملل:
آسیا باید وابستگی خود را به زغال سنگ پایان دهد
گروه معادن >زغال‌سنگ - دبیرکل سازمان ملل در پیامی هشدار داد که کشورهای آسیایی باید به وابستگی خود به سوخت زغال سنگ پایان دهند.
 
به گزارش ماین نیوز، «آنتونیو گوترش» گفت: کشورهای آسیایی باید برای مقابله با تغییرات اقلیمی وابستگی خود را به سوخت‌ زغال سنگ کاهش دهند.

وی افزود: کشورهای این منطقه در میان آسیب‌پذیرترین کشورها در برابر گرمای جهانی هستند و ضرورت دارد که در راستای تلاش‌ها برای مقابله با این معضل جهانی پیشگام باشند.

گوترش با اشاره به نتایج یک مطالعه جدید که به تازگی منتشر شد، گفت: کشورهای آسیایی در معرض فزاینده خطر وقوع سیلاب ناشی از تغییرات آب و هوایی هستند و همچنین بر اساس نتایج این مطالعه تغییرات اقلیمی تا سال ۲۰۵۰ میلادی، میلیون‌ها نفر را در معرض سیلاب‌های ساحلی قرار می‌دهد.

در بسیاری از کشورهای آسیایی زغال سنگ منبع اصلی تامین انرژی است.

دبیر کل سازمان ملل تاکید کرد: لازم است یارانه اختصاصی به سوخت‌های فسیلی قطع و تاسیس نیروگاه‌های جدید که سوخت آن‌ها زغال سنگ است متوقف شود.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که حتی با کاهش متوسط میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای، شش کشور آسیایی چین، بنگلادش، هند، ویتنام، اندونزی و تایلند که ۲۳۷ میلیون نفر امروز در این کشورها زندگی می‌کنند، تا سال ۲۰۵۰ با خطرات سالانه سیلاب‌های ساحلی مواجه خواهند شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲
کد مطلب: 48109
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا