گروه معادن سنگ آهن
 
علامت سوال مقابل صادرات کنستانتره و گندله "کگل"
گروه معادن >سنگ آهن - یکی از نکات قابل توجه گزارش عملکرد مهرماه این شرکت، عدم صادرات کنستانتره بوده در‌حالی‌که در شهریورماه صادرات ۵۳.۰۰۰ تنی این محصول را شاهد بودیم.
 
به گزارش ماین نیوز، درحالی‌که در شهریورماه و ماه‌های پیش از آن شاهد کاهش قابل توجه صادرات کنستانتره و گندله شرکت گل‌گهر بودیم، عملکرد مهر‌ماه این شرکت حاکی از عدم صادرات این محصولات در این ماه است.

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود پس از رشد چشمگیر نرخ‌های کنستانتره و گندله داخلی شرکت در شهریورماه، نرخ‌های فروش مهرماه این محصولات تفاوت معناداری نداشته و نشان از تثبیت قیمت‌های کنونی دارد.

از نکات قابل توجه گزارش عملکرد مهرماه این شرکت عدم صادرات کنستانتره بوده درحالی‌که در شهریورماه شاهد صادرات ۵۳.۰۰۰ تنی این محصول بودیم.

لازم به ذکر است، فروش بیش از ۹۰.۰۰۰ تنی کنستانتره داخلی در مهرماه تا حدودی کاهش فروش ۸۷.۰۰۰ تنی گندله را در این ماه در مقایسه با ماه گذشته جبران کرده است.

در مجموع کل فروش شرکت در شهریورماه ۱۰.۲۳۳ میلیارد ریال بوده و مجموع کل فروش هفت ماهه نخست مبلغ ۷۵.۴۳۳ میلیارد ریال نشان می‌دهد.

عدم صادرات کنستانتره و گندله در عملکرد مهر ماه

مجموع کل مبالغ فروش این شرکت در ۷ ماهه سال مالی ۱۳۹۷ معادل ۴۴.۰۵۹ میلیارد ریال بوده است که به نظر می‌رسد با توجه به فروش ۷۵.۴۳۳ میلیارد ریال ۷ ماهه نخست سال ۱۳۹۸، بی شک در انتهای امسال شاهد عملکرد چشمگیری در سودآوری این شرکت خواهیم بود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب: 48100
 
مرجع : سايت خبری بورس نیوز