گروه صنایع معدنی فولاد
 
واکنش عضو انجمن فولاد به تحریم جدید آمریکا: از سیاست غلط دولت ضرر کردیم، ولی از تحریم نه
گروه صنایع معدنی >فولاد - عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه امروز صنعت فولاد کشور از سیاستهای اشتباه دولت رنج می‌برد افزود: ما به هیچ عنوان تحت تأثیر تحریم‌های خارجی نیستیم بلکه مشکل اصلی اعمال سیاستهای غلط دولت است.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا شهرستانی با اشاره به اینکه 4 ماده فولادی اعمال‌شده در تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران سهمی کمتر از 50 هزار تن در واردات کشور دارد، اظهار داشت: حجم واردات این مواد در یک سال حدود دوهزار کامیون است که رقم بسیار ناچیزی است.

وی با اعلام اینکه امروز صنعت فولاد کشور از سیاستهای اشتباه دولت رنج می‌برد افزود: ما به هیچ عنوان تحت تأثیر تحریم‌های خارجی نیستیم بلکه مشکل اصلی اعمال سیاستهای اصلی دولت است. دولت در دو بخش صنعت حمل‌ونقل و ساختمان با پایین نگه داشتن قیمت‌ها ضررهای زیادی را متوجه تولیدکنندگان این بخش‌ها کرده است.

این عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اعلام اینکه پایین نگه داشتن قیمتها در بازار‌ میل‌گرد و تیرآهن آسیبهای زیادی را به تولیدکنندگان وارد کرده است، گفت: امروز قیمت تیرآهن و میل‌گرد 30 درصد پایین‌تر از قیمت‌های جهانی است، علاوه‌براین ما در بازارهای صادراتی با مشکل قیمتی روبه‌رو هستیم، چرا که در بازار عراق برای میل‌گرد ایرانی 90 دلار تعرفه در نظر گرفته‌اند، به‌نوعی نابسامانی قیمت‌ها در بازار فولاد عاملی شده که هیچ منافعی به تولیدکننده نرسد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۹
کد مطلب: 48098
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم