گروه معادن سنگ آهن
 
معاون وزیر صنعت:
ایمیدرو ۱.۷ میلیون تن سنگ آهن ذوب آهن را تامین می‌کند
گروه معادن >سنگ آهن - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال سازمان ایمیدرو به میزان یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن سنگ آهن مورد نیاز ذوب آهن را تامین می‌کند و انتظار می‌رود بخشی از نیاز این شرکت نیز توسط سنگ آهن مرکزی که وابسته به وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی است، تامین شود.
 
به گزارش ماین نیوز، «خداداد غریب پور» روز شنبه در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات وابسته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران در جمع خبرنگاران افزود: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) از هر اقدامی برای حمایت از ذوب آهن دریغ نخواهد کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: زنجیره ارزش برای هم‌پوشانی و تداوم تولید باید در امتداد هم شکل بگیرد و در بخش فولاد این مساله اهمیت بسزایی دارد و اکنون فولاد مبارکه برای تامین خوراک مورد نیاز خود در منطقه سنگان (‌خراسان رضوی) سرمایه‌گذاری کرده و این امر به تامین پایدار سنگ آهن مورد نیازش کمک خواهد کرد.

همچنین در این نشست «منصور یزدی زاده» مدیرعامل ذوب آهن اصفهان گفت: ایمیدرو تامین کننده ۴۰ درصد خوراک مورد نیاز این واحد را تضمین کرده، اما ۶۰ درصد بقیه، همچنان مورد درخواست است که مشخص نیست، چگونه تامین شود.

به گفته وی، مشکل تامین سنگ آهن علاوه بر واحدهای بزرگ فولاد سازی مانند ذوب آهن و مبارکه، واحدهای کوچک را هم تحت تاثیر قرار داده است.
مدیرعامل ذوب آهن اصفهان یادآور شد: وزارت صنعت فرصت ۲ ماهه ( مهر و آبان ۹۸) را برای ارزیابی اعمال وضع عوارض ۲۵ درصدی برای صادرات سنگ آهن تعیین کرده که پس از ان نسبت به تداوم یا لغو آن تصمیم‌گیری خواهد کرد.

پانزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، صنایع و تجهیزات وابسته تا ۱۲ آبان ماه به کار خود ادامه می‌دهد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب: 48072
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا