گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
انتقاد رئیس قوه قضائیه از نحوه خصوصی‌سازی ما‌شین‌سازی تبریز
اصل واگذاری صحیح نبود
گروه تجهيزات و ماشين آلات - رئیس قوه قضائیه با انتقاد ‌از نحوه خصوصی‌سازی ما‌شین‌سازی تبریز گفت: کسی بدون اینکه آورده‌ای داشته باشد از طریق وام‌های کلان دولتی یک‌دفعه صاحب کارخانه‌ای می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سیدابراهیم رئیسی در جمع کارگران، مدیران و مسئولان آذربایجان شرقی‌ در کارخانه ماشین‌سازی تبریز، ضمن گفت‌وگو‌ی رودررو با کارگران این مجموعه و حضور در خط تولید در جریان آخرین روند اصلاحات کارخانه ماشین‌سازی تبریز پس از تعیین سرپرست جدید قرار گرفت.

‌رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه "اعتقاد و باورمان این است که فساد چوبی لای چرخ تولید است"، گفت: هرجا فساد وجود داشته باشد تولید کم‌رونق و یا تعطیل خواهد شد و هر جا که مبارزه با فساد صورت گرفت چرخ‌های تولید پرحرکت‌تر و پررونق‌تر می‌شود.

‌رئیسی تأکید کرد: نباید موانع تولید در هیچ کجا وجود داشته باشد و در سال رونق تولید نه‌فقط در سخن بلکه در عمل باید کاری کرد که تمامی کارگاه‌ها و کارخانجات و این مجموعه که نگین درخشانی در منطقه آذربایجان است بتوانند هرچه بیشتر درخشش داشته باشند و تولید روز به روز افزایش پیدا کند.

وی از کارگران و متخصصان کارخانه ماشین‌سازی تبریز خواست که تلاش مضاعف داشته باشند و یادآور شد: مدیران و مسئولان و وزارتخانه‌هایی که در رفع موانع تولید نقش دارند باید مشکلاتی را که امروز این کارخانه و کارخانه‌های مشابه با آن مواجه هستند، برطرف سازند تا رفع موانع تولید موجب رونق هرچه بیشتر شود.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: دستگاه قضایی انتظار دارد که کار به‌قدری دقیق، بدون اشکال و دور از هرگونه فساد و زدوبند انجام شود که کارگران، تولیدکنندگان، مدیران و مردم عزیز که نظاره‌گر هستند ببینند که کار به‌نحو صحیح در حال انجام است و هر وقت اشکالی ایجاد می‌شود مثل آنچه در مورد ماشین‌سازی تبریز اتفاق افتاد در زمینه نحوه واگذاری و دریافت وجوهی که در اینجا مصرف نشد و در بازار آزاد به‌دلیل تفاوت قیمت دلار به مبالغ دیگری تبدیل شد، پیگیری خواهد شد.

‌رئیسی با شرح کوتاهی از وضعیت چندی پیش کارخانه ماشین‌سازی تبریز بیان داشت: کسی بدون اینکه آورده‌ای داشته باشد از طریق وام‌های کلان دولتی یک‌دفعه صاحب کارخانه‌ای می‌شود و بعد می‌گوید که رونق تولید را دنبال می‌کند و از سوی دیگر به‌جای افزایش تولید، توقف تولید و بیکاری کارگران را رقم می‌زند، ولی بحمدالله با برخورد دستگاه قضایی و پیگیری مسئولان و مدیران، این مشکل حل شد.

وی ابراز کرد: امیدواریم با رفع مشکل کارخانه ماشین‌سازی تبریز روز به روز شاهد افزایش تولید باشیم.

رئیس قوه قضاییه با اشاره تلویحی به انعقاد بزرگ‌ترین قرارداد تاریخ کارخانه ماشین‌سازی با یک کشور خارجی بعد از مبارزه با فساد در این مجموعه، انعقاد قرارداد‌هایی بین کارخانه ماشین‌سازی تبریز و کشور‌های دیگر را بیانگر توانایی این مجموعه دانست و گفت: این مجموعه از نظر مکانیکی این توانایی را دارد که صد در صد تولید را از خودش داشته باشد. البته در زمینه اقدامات الکترونیکی ممکن است یک‌درصدی به استفاده از فناوری‌های دیگر نیاز داشته باشد؛ اما این‌که کار مکانیکی صد در صد مربوط به دستان توانای کارگران و متخصصان این منطقه و این کارخانه است، از افتخارات کارخانه ماشین‌سازی تبریز محسوب می‌شود.

‌رئیسی خاطرنشان کرد: امیدواریم این کارخانه درخششی را که قبل از این واگذاری‌ها داشت، با اقدامات و پیگیری‌های صورت‌گرفته بیش از پیش داشته باشد.

وی تأکید کرد: وزارتخانه‌هایی که مسئول هستند به‌ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به‌گفته استاندار باید اقداماتی را نسبت به برخی از مشکلات انجام دهند، موضوعات مورد نظر را دنبال کنند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۵
کد مطلب: 48061
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم