گروه معادن سرب و روی
 
حمایت وزارت صنعت از صادرات "روی"
خط و نشان رحمانی برای واردکنندگان
گروه معادن >سرب و روی - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اگر انجمن روی نیاز داخل را به قیمت معقول تولید کنند و حتی مازاد آن را صادر کنند و ما از این امر حمایت می‌کنیم.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا رحمانی ظهر امروز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان اظهار داشت: جنگ اقتصادی امروز دشمن توام با جنگ روانی است.

وی با اشاره به اینکه در هفت ماه اول امسال نسبت به سال قبل 16.7 درصد صدور جواز تاسیس افزایش داشته است، افزود: این امر در استان زنجان 44 درصد می باشد و این نشان دهنده علاقه مندی مردم به سرمایه گذاری در زنجان است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه صدور پروانه بهره برداری در کشور در سال 98 نسبت به سال 97 هشت درصد رشد داشته و این موضوع در زنجان 23درصد است، اضافه کرد: در استان زنجان 315 طرح بالای 60 درصد در حال اجرا است که این امر نشان از عملکرد خوب این استان است.

رحمانی با تاکید بر اینکه دو خطه کردن راه آهن زنجان هم برای توسعه منطقه و هم برای معادن زنجان کار مناسب است، خاطر نشان ساخت: در مورد حقوق مالکانه علی رغم اینکه بودجه مشکل دارد، آنجایی که معادن وجود دارد خصوصا در بخش مناطق محروم، کمک لازم صورت گرفته و سرمایه گذاری ها در آن مناطق حمایت شود.

وی با اعلام اینکه حمایت از تولید داخل سیاست راهبردی کشور در امر رونق تولید است، تاکید کرد: ‌شرکت‌هایی که واردات انجام می‌دهند و یا در برخی اقلام از کالاهای وارداتی استفاده می‌کند باید دقت شود اگر این کالاها در کشور تولید می‌شود واردات آن را ممنوع کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در حوزه شهرک‌های صنعتی که مجوز تولید داشته ولی تولیدی نمی‌کنند نباید هیچ سهمیه‌ای به آنها اختصاص داده شود و اگر مواردی است اعلام کنید تا بررسی شود.

رحمانی در پایان گفت : اگر انجمن روی نیاز داخل را به قیمت معقول تولید کنند و حتی مازاد آن را صادر کنند و ما از این امر حمایت می‌کنیم.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب: 48058
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم