گروه معادن مس
 
کارخانه‌های کنسانتره و کاتد مس در مشگین‌شهر احداث می‌شود
گروه معادن >مس - فرماندار مشگین‌شهر گفت: بزودی عملیات احداث کارخانه‌های کنسانتره و کاتد مس با اعتبار اولیه هزار میلیارد ریال در این شهرستان آغاز می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، اکبر صمدی افزود: از سه پهنه معدنی مهم استان اردبیل پهنه معدنی سبلان در شهرستان مشگین‌شهر واقع شده و در سال‌های اخیر مطالعات اکتشافی در زون‌های معدنی دوست‌بیگلو و نیاز نتایج رضایت‌بخشی داشته است.

وی گفت: بر همین اساس و با توجه به مصوبه شورای عالی معادن استان شرکت ممرادکو از زیر مجموعه‌های شرکت میتکو وابسته به شرکت صنایع مس ایران بزودی عملیات احداث کارخانه کنسانتره مس با ظرفیت سه هزار و ۵۰۰ تن و کارخانه کاتد مس با ظرفیت ۸۰۰ تن در سال را آغاز می‌کند.

او اظهارداشت: محصولات این کارخانه‌ها قابلیت صادرات خواهد داشت و در فاز نخست برای ۲۵۰ نفر از جوانان منطقه ایجاد اشتغال خواهد کرد.

صمدی افزود: به همین منظور امروز در جلسه‌ای با حضور مسئولان استانی و شهرستانی اقدامات لازم در خصوص واگذاری زمین برای ایجاد شهرک صنعتی خصوصی و صدور سایر مجوزهای لازم انجام شد و قرار است در جریان سفر ریاست‌جمهوری به استان اردبیل عملیات احداث این کارخانه‌ها اجرایی اجرایی شود.

مشگین‌شهر در شمال غربی اردبیل قرار دارد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷
کد مطلب: 48055
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا