گروه معادن سنگ آهن
 
الزام معادن سنگ آهن به تامین مواداولیه فولادسازان
گروه معادن >سنگ آهن - معاون وزیر صمت: شرکت ها و معادن سنگ آهن ملزم به تامین مواد اولیه فولاد سازان بزرگ در کشور شدند؛ بخش های خبری رسانه ملی بارها موضوع خام فروشی سنگ آهن را به چالش کشیده بودند.
 
به گزارش ماین نیوز، معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو امروز در بازدید از خط تولید ورق در کارخانه فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه رشد تولید محصولات فولادی و افزایش صادرات در سال رونق تولید از مهمترین دستاوردهای صنعتی این کارخانه به شمار می رود گفت: با تشکیل کمیته سنگ آهن در وزارت صمت شرکت ها و معادن سنگ آهن ملزم به تامین مواد اولیه فولاد سازان بزرگ در کشور شدند.

تلاش بخش های خبری رسانه ملی برای مقابله با خام فروشی سنگ آهن
پس از پخش گزارش تحقیقی آقای رمضانی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در اصفهان از #خام_فروشی سنگ آهن و تامین نکردن مواد اولیه کارخانجات فولاد و جریان سازی بخش های مختلف خبری و گفتگوی ویژه خبری ، بالاخره وزارت صمت وارد میدان شد و پس از برگزاری نشست های متعدد بین معدن داران سنگ آهن و فولادسازان ؛ تصمیم بر الزام معدن داران برای تامین مواد اولیه سنگ آهن کارخانجات فولاد گرفته شد.

خداداد غریب پور به صادرات غیر متعارف مواد خام به ویژه سنگ آهن از کشوراشاره کرد و استفاده از ظرفیت معادن در مقیاس کوچک و بهره برداری از ظرفیت های معدنی بدون استفاده در کشور را مهمترین راهکارهای تامین مواد اولیه و معدنی در فولاد مبارکه برشمرد.
رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران از همکاری ایمیدرو و دانشگاه های صنعتی و شریف به منظور استفاده از مجموعه استارتاپ ها هم خبر داد و گفت: امروز حرکت مجموعه فولاد مبارکه در استفاده و همکاری با شرکت های دانش بنبان به منظور بومی سازی و استفاده از توانمندی متخصصان داخلی به عنوان الگوی موفق در کشور مطرح است.

وی تولید انواع ورقهای رنگی و تولید ورق برای شرکت نفت را از مهمترین دستاوردهای فولاد مبارکه بر شمرد وگفت:با توانمندی متخصصان داخلی و صنعتگران در فولاد مبارکه به زودی ازواردات محصولات فولادی بی نیز خواهیم شد.
حمید رضاعظیمیان مدیر عامل کارخانه فولاد مبارکه هم در این بازدید با اشاره به افزایش میزان تولید در سال رونق تولید در این کارخانه افزود:برای خودکفایی و بی نیازی کشور از واردات محصولات فولادی و در جهت اجرای دستور العمل و رهنمودهای مقام معظم رهبری برنامه ها و طرح های افزایش تولید در این کارخانه با تمام توان اجرا خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 48041
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما