گروه صنایع معدنی فولاد
 
تولید فولاد مقاوم سبک برای خودروهای برقی
گروه صنایع معدنی >فولاد - شرکت‌های خودروسازی با توجه به وزن بالای باتری خودروهای برقی در تلاش هستند تا با استفاده از فلزات سبک‌تر در بدنه این خودروها وزن آنها را کاهش دهند که در همین راستا از نوعی فولاد سبک تر استفاده کرده اند.
 
به گزارش ماین نیوز، استفاده از فولاد سبک در تولید خودروهای برقی، هم باعث کاهش مصرف آنها می شود و هم به افزایش مسافت طی شده توسط این خودروها با یک بار شارژ می انجامد.

از سوی دیگر به کارگیری فولاد سبک و مقاوم در خودروهای برقی از سرنشینان در صورت وقوع تصادف های شدید بهتر حفاظت می کند، این فولاد جدید که به AHSS شهرت یافته توسط شرکتی اتریشی به نام Uddeholms ابداع شده است. این شرکت که در وین اتریش واقع است، سه نوع متفاوت از این فولاد را با مقاومت ها و توانایی های مختلف تولید می کند.

این سه فولاد به ترتیب Caddie، Vanadis 4 Extra و Vanadis 8 نام دارند و برای مقاوم سازی همه انها از یک روش جدید پوشش دهی در خلا موسوم به پی وی دی استفاده شده است. در روش مذکور فولاد در درون یک راکتور با حرارت مختصر و با استفاده از بخار آب داغ می شود و مجموعه ای از اتم های خاص یونیزه شده در اثر اختلاف پتانسیل شتاب می گیرند و به سطح فولاد می چسبند، در میان سه نوع فولاد یادشده میزان مقاومت نوع سوم بیش از سایرین است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۸
کد مطلب: 48038
 
مرجع : خبرگزاری فارس