گروه صنایع معدنی فولاد
 
رئیس مجلس شورای اسلامی گام دوم فولاد کویر دامغان را افتتاح کرد
گروه صنایع معدنی >فولاد - علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در ادامه سفر خود به شهرستان دامغان در استان سمنان، گام دوم مجتمع فولاد کویر این شهرستان را افتتاح کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، رئیس مجلس شورای اسلامی امروز دوشنبه پس از ورود به دامغان و حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام والای شهیدان این شهر و افتتاح طرح دیگری در دانشگاه آزاد دامغان گام دوم مجتمع بزرگ فولاد این شهرستان را افتتاح کرد.

فرماندار دامغان در حاشیه افتتاح این طرح ابراز داشت: به منظور ایجاد و راه‌اندازی گام دوم مجتمع فولاد کویر دامغان، سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شد و ۲۰۰ نفر مشغول به کار شدند.

علی اصغر مجد ادامه داد: در گام دوم این طرح، مجتمع فولاد کویر وارد مرحله جدیدی از تولید می‌شود که شامل تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی با ظرفیت تولید سالانه ۵۰۰ هزار تن است.
وی اظهار داشت: تاکنون در مجموع گام های اول و دوم، پنج هزار میلیارد ریال در این مجتمع سرمایه گذاری و برای ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است.

مجد اضافه کرد: باتوجه به اهمیت و ضرورت فراهم شدن زیرساخت ها برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در آینده، تامین ۳۲ مگاوات برق، یک‌میلیون مترمکعب آب و ایجاد زیرساخت‌های لازم و بهره‌گیری از نیروی کار بومی از مهم‌ترین اقدام‌ها برای بهره‌برداری از مجتمع فولاد دامغان بوده است.
وی افزود: فولاد کویر دامغان در شهریور ۹۵ در ۱۰۰ هکتار زمین و با زیربنای ۵۰۳ هزار مترمربع، با سرمایه گذاری ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در ۲ بخش ذوب، ریخته‌گری و احیا، توسط اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری افتتاح شد.

فرماندار دامغان تصریح کرد: مجتمع فولاد کویر دامغان یکی از کارخانه‌های مهم و باارزش در منطقه است که ساخت گام‌های بعدی و توسعه بخش های مختلف را نیز در دستور کار خود دارد.

لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی علاوه بر افتتاح گام دوم مجتمع عظیم فولاد کویر، شرکت در چهارمین اجلاس بین المللی مجاهدان در غربت را در سفر به شهر دامغان در برنامه دارد.
وی هم‌چنین ساعتی پیش یک طرح دانشگاهی دانشگاه آزاد دامغان را افتتاح کرد.
یک هزار و ۱۴۰ نفر در بخش صنعت دامغان فعالیت دارند که از مجموع ۱۵۶ واحد صنعتی و تولیدی، ۱۰۲ واحد فعال و نیمه فعال وجود دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۷
کد مطلب: 48025
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا