گروه صنایع معدنی فولاد
 
افتتاح فاز دوم فولاد دامغان با حضور لاریجانی
ایجاد ۲۰۰ فرصت شغلی
گروه صنایع معدنی >فولاد - فرماندار دامغان بابیان اینکه لاریجانی رئیس مجلس هفته جاری مهمان مردم این شهرستان خواهد بود، گفت: با حضور وی فاز دوم کارخانه فولاد افتتاح خواهد شد.
 
به گزارش ماین نیوز، علی‌اصغر مجد ضمن اشاره به اینکه فاز دوم مجتمع عظیم فولاد کویر دامغان عصر روز دوشنبه هفته جاری با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر صنعت، معدن و تجارت ، مسئولان استان سمنان و شهرستان افتتاح خواهد شد، اعلام داشت: فاز دوم این مجتمع با سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر در پنج کیلومتری جنوب غربی دامغان فعالیت خود را آغاز و وارد مدار تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی خواهد شد.

وی افزود: مجتمع عظیم فولاد کویر دامغان باهدف تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی به ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در سال در فاز اول و در زمینی به مساحت ۱۲۰ هکتار با ۵۰۳ هزار مرتع مربع زیربنا و در دو بخش ذوب و ریخته‌گری و احیاء فعالیت خود را آغاز کرده که شامل کوره القایی که یکی از متداول‌ترین کوره‌ها در ذوب آلیاژ آهن است در چهارم شهریور سال ۹۵ با حضور جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح‌شد.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری دامغان تصریح کرد: فولاد کویر دامغان به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان شمش در ایران با برنامه‌ریزی‌های استراتژیک تولید شمش خود را با افتتاح فازهای اول و دوم افزایش خواهد داد.

مجد خاطرنشان کرد: تأمین ۳۲ مگاوات برق، یک‌میلیون مترمکعب آب و ایجاد زیرساخت‌های لازم و بهره‌گیری از نیروی کار بومی از مهم‌ترین اقدامات برای بهره‌برداری از مجتمع فولاد دامغان بوده است.

وی اظهار داشت: یک هزار و ۱۴۰ نفر در بخش صنعت دامغان فعالیت دارند که از مجموع ۱۵۶ واحد صنعتی و تولیدی ۱۰۲ واحد فعال و نیمه فعال وجود دارد همچنین ۴۴ واحد نیز به دلیل مشکلات مختلف تعطیل هستند.

فرماندار دامغان اضافه کرد: در این شهرستان ۱۲۹ معدن با ۲۵ نوع ماده معدنی وجود دارد که برای یک هزار و ۳۵۰ نفر تولید اشتغال کرده است.

مجد در ادامه گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان سفر خود به دامغان در چهارمین اجلاسیه بین‌المللی مجاهدان در غربت به میزبانی تالار همایش‌های دانشگاه این شهر که با حضور ۱۵۰ نفر از اندیشمندان، علما، صاحب نظران ، مسئولان استان، شهرستان و قشرهای مختلف مردم برگزار می‌شود، سخنرانی خواهد داشت.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۵
کد مطلب: 48001
 
مرجع : خبرگزاری مهر