سبحانی:

اطلاعات زنجیره فولاد، یکپارچه شد

دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران دی ماه برگزار می شود

ایمیدرو , 4 آبان 1398 ساعت 13:36

بهرام سبحانی گفت: با راه اندازی سامانه جامع زنجیره آهن و فولاد، اطلاعات این حوزه که پیشتر به صورت جزیره ای بود، به صورت یکپارچه درآمد.


به گزارش ماین نیوز، بهرام سبحانی، رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، امروز در مراسم رو نمایی از سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد ایران که با حضور خداداد غریب پور، رییس هیات عامل ایمیدرو و جمعی از مدیران و فعالان حوزه فولاد برگزار شد، خبر داد: با توجه به استقبال مطلوب تولیدکنندگان و تامین کنندگان ماشین آلات و مصرف کنندگان در حوزه فولاد، از نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با رویکرد بومی سازی و حمایت از تولید داخل که در 17 دی ماه سال گذشته به مدت 4 روز در تهران برگزار شد، امسال نیز دومین دوره نمایشگاه مذکور در 23 دی ماه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد گفت: پیش از این تولیدکنندگان ماشین آلات، فولادسازان و سایر فعالان این حوزه به صورت جزیره ای به جمع آوری اطلاعات تولیدکنندگان داخلی می پرداختند که با راه اندازی این سامانه به اطلاعات جامع و یکپارچه در این زمینه دست می یابیم. همچنین وجود تحریم ها و افزایش نرخ دلار لزوم داشتن اطلاعات جامع قطعات و ماشین آلات بومی سازی شده و یا مورد نیاز را بیشتر مورد توجه قرار می دهد.

سبحانی افزود: با ثبت اطلاعات تولیدکنندگان داخل در این سامانه، خریداران می توانند راحت تر نیازهای خود را شناسایی و آنها را تامین کنند. علاوه بر این، سامانه فوق به تولیدکنندگان داخل جهت شناسایی ماشین آلات و قطعات بومی سازی نشده کمک می کند تا به سرمایه گذاری و بومی سازی آنها بپردازند. وی تاکید کرد: در واقع این سامانه میان تولیدکننده و مصرف کننده ارتباط موثر برقرار می کند.

وی یکی دیگر از اقدامات انجمن تولیدکنندگان فولاد در جهت بومی سازی و حمایت از تولید داخل را تاسیس صندوق پژوهش و نوآوری عنوان کرد و خاطر نشان کرد: این صندوق با سرمایه گذاری 100 میلیارد تومان و مشارکت های فولادی در جهت بومی سازی و کمک به استارتاپ ها تشکیل شده است تا از این طرق بتوان نواقص و کاستی های قطعات مورد نیاز در داخل کشور را برطرف کرده و به خودکفایی برسیم.

رئیس هیات مدیره انجمن فولاد ایران به سامانه SPX اشاره کرد و گفت: این سامانه شرکت ها را ارزیابی کرده و طی آن ضعف ها را شناسایی می کند و بتوان توانمند سازی و استاندارد سازی را در ساخت داخل انجام داد. اگرچه این سامانه با سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد موازی نبوده و در واقع مکمل یکدیگر هستند.

وی گفت: از سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد می توان در سطح ملی و در حوزه های مختلف استفاده کرد و آن را مورد بهره برداری قرار داد تا بانک اطلاعاتی جامع در اختیار داشته باشیم.

در آیین رونمایی از سامانه بومی سازی زنجیره فولاد، ایرج فخری نجف آبادی مدیر عامل شرکت ایریسا،‌گفت: سیستم جامع و یکپارچه از نیازهای ضروری زنجیزه فولاد بود که امروز محقق شد.

نجف آبادی افزود: ساختاز کدینگ از همان زمان شکل گیری فولاد مبارکه آغاز شده و امروزه بانک اطلاعاتی عظیمی از تولیدکنندگان و همچنین سازندگان تجهیزات این زنجیزه داریم.

وی تاکید کرد: این اطلاعات وجود دارد و نیاز است که آن ها را تجمیع و به اشتراک بگذاریم.

نجف آبادی خاطر نشان کرد: آموزش و پشتیبانی های لازم را انجام خواهیم داد و پشتیبانی سامانه نیز به صورت 24ساعته خواهد بود.

در پایان این مراسم سامانه جامع بومی سازی زنجیره آهن و فولاد به آدرس www.LRM.steeliran.org رونمایی شد.


کد مطلب: 47998

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/47998/اطلاعات-زنجیره-فولاد-یکپارچه

ماین نیوز
  http://www.minews.ir