گروه معادن سنگ آهن
 
۷۲۴ریال؛ سود ۶ماهه «کگل»
گروه معادن >سنگ آهن - شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در صورت های مالی میان دوره ای ۶ماهه سود هرسهم را ۷۲۴ریال اعلام کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در اطلاعات و صورت های مالی میان دوره ای ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور ۹۸ سود هر سهم را ۷۲۴ریال اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۵درصد افزایش یافته است.

این شرکت در صورت های مالی ۶ماهه خود سود عملیاتی را با رشد ۴۹درصدی مبلغ ۲۷هزار و ۴۸۰میلیارد ریال، سود خالص را با رشد ۵۰درصدی مبلغ ۲۶هزار و ۵۸میلیارد ریال و سود انباشته را با افت ۳۳هزار و ۳۵۹میلیارد ریال منتشر کرده است.

«کگل» در تشریح اهداف خود در خصوص تولید و فروش محصولات اعلام کرده است که با توجه به امکان تولید ١٢ میلیون تن گندله در سال ٩٨ و با توجه به ظرفیت حمل این شرکت، مدیریت شرکت پیش بینی می کند که تا پایان سال ٩٨ به فروش ۵.١٠میلیون تن گندله خواهد رسید. ھمچنین در خصوص فروش کنسانتره داخلی، با توجه به قراردادهای بین خود با مشتریان و سهمیه های مورد توافق با شرکت های فولاد خوزستان و فولاد مبارکه و فولاد خراسان از دیدگاه مدیریت شرکت پیش بینی می شود تا پایان سال ٩٨ ،٢ میلیون تن کنسانتره به مشتریان داخلی به فروش رسد.

در برآوردی که این شرکت از تغییرات نرخ فروش محصولات و نرخ خرید مواد اولیه دارد اعلام کرده است که نرخ فروش محصولات کنسانتره و گندله برای فروشهای داخلی بر اساس ضریبی از میانگین قیمت شمش فولاد خوزستان در دوره های ٣ ماھه تعیین می شود. نرخ فروش کنسانتره صادراتی و گندله ریز دانه در مزاید های عمومی برگزار شده تعیین می شود.

«کگل» اعلام کرده است که منابع مالی تامین شده ۷۰درصد از طریق دریافت وام از بانکهای داخلی و ۳۰ درصد از طریق انتشار اوراق صکوک اجاره است. همچنین با توجه به انتشار اوراق صکوک اجاره در سال ۹۶ از یک سو و پیش بینی جهت تسویه وامهای اخذ شده از سوی دیگر به نظر میرسد، روند تغییرات در هزینه های مالی تغییرات اساسی نداشته باشد.

از سوی دیگر افزایش ظرفیت خطوط ۵،۶و۷ کنسانتره از ۶میلیون تن در سال به ۸.۱ میلیون تن در سال و همچنین افزایش ظرفیت خطوط گندله سازی ۱ و ۲ است. علاوه بر این لایحه کاهش مالیات عملکرد شرکتهای تولیدی به میزان ۵درصد و پیشنهاد حذف مالیات بر ارزش افزوده از تولیدکنندگان از موضوع های مهم این شرکت است.
تاریخ انتشار : شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب: 47995
 
مرجع : خبرگزاری سنا