گروه معادن
 
از زمان پیاده سازی سامانه کاداستر
افزایش شفافیت حوزه معدن با سامانه کاداستر
گروه معادن - معاون صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت:​سامانه کاداستر بسیارموفق عمل کرده است
 
به گزارش ماین نیوز، معاون معدن و صنایع معدنی وزیر صمت در نشست شورای عالی معادن که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شدگفت: از زمان پیاده سازی سامانه کاداستر، شفاف سازی در حوزه معدن بیشتر شده است.

آقای جعفر سرقینی افزود: سامانه کاداستر بسیارموفق عمل کرده و جز یکی دو مورد شکایت، رضایت خوبی نیز از سوی کاربران حاصل شده است.
وی تصریح کرد: اکثر معادن کشور، دارای مسئول فنی هستند و این در حالی است که حدود ۱۰ درصد معادن فعال، فاقد این پست هستند.
در این نشست همچنین رئیس سازمان نظام مهندسی معدن تاکید کرد: معادن کشور برای رعایت ایمنی بیشتر و اصول کار، حتما باید مسئول فنی داشته باشند و مسئول فنی شخصی است که دارای پروانه اشتغال است.

به گفته اقای داریوش اسماعیلی، ​ ۴۰ درصد معادن فاقد مسئول فنی هستند.
وی در ادامه خواستار پیگیری و اجرای رای صادره در شورای عالی معادن از سوی روسای سازمان‌های صمت استانی شد و افزود: در برخی موارد و در بررسی برخی پرونده‌های تخلف معدنی، این شورا رای صادر می‌کند، اما مسئولان استانی از اجرای آن سرباز می‌زنند که باید پیگیری شود.

گفتنی است شورای عالی معادن به طور متوسط ماهانه نشستی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون معدنی وزیر و نمایندگانی از قوه قضاییه، سازمان محیط زیست، سازمان زمین شناسی، خانه معدن، اتاق بازرگانی و مجلس شورای اسلامی ،​برای رسیدگی و بررسی موضوعات معدنی از جمله پرونده‌های تخلفات معدنی برگزار می‌کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب: 47985
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما