گروه معادن سرب و روی
 
ورود دستگاه قضا به موضوع انباشت ۱۰ میلیون تن سرب در زنجان
گروه معادن >سرب و روی - سخنگوی دستگاه قضا گفت: قوه قضاییه برای رسیدگی به موضوع انباشته شدن ۱۰ میلیون تن سرب در زنجان وارد عمل شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، مدتی است که واحد‌های صنعتی در شهر زنجان مشکلات زیست محیطی متعددی را برای شهروندان به وجود آورده است؛ این مشکل با افزایش میزان بهره وری‌ها از معدن انگوران زنجان جدی تر شده است.

علاوه بر انباشت سرب و روی در زنجان، ایمن سازی ۷ میلیون تن پسماند روی در شهرک صنعتی روی زنجان و انتقال پسماند‌های جدید به مکانی مناسب هم تبدیل به چالش جدیدی شده است.

در همین رابطه غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود از ورود دستگاه قضا به موضوع انباشت ۱۰ میلیون تن سرب در زنجان خبر داد.

اسماعیلی با اشاره به انباشت پسماند روی تصریح کرد: در حوزه پسماند سرب و روی در زنجان پرونده تشکیل شده است و ۴۲ هزار هکتار ارض برای دفع پسماند جهت اینکه برای مردم مشکلی ایجاد نشود، در نظر گرفته شد.

به گفته وی ۱۰ میلیون تن پسماند سرب و روی در منطقه انباشته شده که جابجایی آن زمان بر است، به همین دلیل تصمیم گرفته شد یک لایه محافظ روی آن ساخته شود تا به محیط اطراف آسیب کمتری وارد شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب: 47981
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان