گروه معادن
 
تایید دیوان محاسبات از پرداخت ۲ درصد عوارض معادن به بهاباد
گروه معادن - نماینده حوزه انتخابیه مهریز گفت: با پیگیری‌های مستمر در ۲ سال اخیر برای اولین بار پرداخت ۲ درصد عوارض حاصل از فعالیت‌های معدنی برای توسعه کارهای عمرانی در شهرستان بهاباد به تایید دیوان محاسبات رسید.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا صباغیان بافقی تصریح کرد: از این پس تمام شرکت‌ها و بهره‌برداران معادن دولتی و غیردولتی منطقه مکلف به پرداخت ٢ درصد فروش خود برای آبادانی شهر و روستاهای این شهرستان هستند.

وی افزود : بدون‌شک پرداخت عوارض ناشی از فعالیت‌های معدنی که از این به بعد حق قانونی مردم منطقه است می‌تواند نقش بسزایی در رفع محرومیت و توسعه و عمران این شهرستان داشته باشد.

نماینده مردم شهرستانهای بهاباد، بافق ، مهریز ، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت عوارض نقش موثری در توسعه و رفع محرومیت این منطقه دارد.

هم‌اکنون بیش از ۲۰ معدن در بهاباد فعال است، اندیس‌هایی معدنی شهرستان شامل سنگ‌های تزئینی و نمای ساختمان، شن و ماسه، سنگ آهن، آهک و ... است.

این شهرستان با ۶ هزار و ۸۳۷ کیلومترمربع شامل دو بخش مرکزی و آسفیج و مناطق حاصلخیز جلگه و ییلاقی بنستان است و حدود ۱۹۰ روستا و آبادی دارد.

بهاباد در سال ۱۳۴۸ مرکز بخش شد و سال ۱۳۸۸ به شهرستان ارتقا یافت و مرکز آن شهر بهاباد است.

مرکز شهرستان ۲۰ هزار نفری بهاباد در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵
کد مطلب: 47961
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا