گروه معادن زغال‌سنگ
 
استانداردهای لازم در معدن پروده ۴ طبس درحد قابل قبول رعایت شده است
گروه معادن >زغال‌سنگ - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: با توجه به بررسی های صورت گرفته و ارائه نظرات تیم کارشناسی، استانداردهای لازم در معدن پروده ۴ طبس در حد قابل قبول رعایت شده و هیچ موردی مبنی بر عدم رعایت ایمنی عامل حادثه مشاهده نشده است.
 
به گزارش ماین نیوز، داود شهرکی به سفر روز گذشته به طبس و بازدید از معادن پروده اشاره کرد و با تاکید بر افزایش سطح استانداردها، اظهار داشت: آنچه در این بازدید مشخص شد این است که هر چه سطح استانداردها را افزایش یابد به بهبود آن کمک می کند ولی کاهش دهنده صددرصدی نخواهد بود.

وی گفت: مقرر شد ستاد بحران زغال تشکیل شود تا ضمن تشریح ابعاد حادثه، واحد فنی، اطلاعات لازم را در اختیار سایر مدیران و مسئولان فنی و ایمنی معادن فعال در حوزه شهرستان طبس قرار دهند تا بتوانند از تجربه این حادثه در جهت کاهش اینگونه حوادث صورت گیرد.

شهرکی افزود: علاوه بر این مقرر شد مانوری در خصوص نحوه اطلاع رسانی یا حضور در محل حادثه توسط تیم های امداد و نجات با محوریت بحران طبس برگزار شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در این مانور سطح آمادگی و زمان حضور در هنگام حادثه ارزیابی می شود که اگر لازم است مواردی را اصلاح کنیم و یا تجهیزاتی را معادن در این خصوص فراهم کنند.

شهرکی با تاکید بر عدم انعکاس اطلاعات غیرواقعی و فضاسازی ها افزود: تیمهای فنی حاضر از اظهار نظرات موردی خودداری کنند و اجازه دهند دستگاه های مرتبط و یا مجری و حاکمیتی اظهارنظر کنند.

وی افزود: در سطح کلان نیز نظر استاندار خراسان جنوبی به عنوان نظرنهایی حادثه بیان می شود و مجموعه معادن و کارشناسان نیز دقت کنند که پس از بررسی دقیق ابعاد موضوع، نظر فنی را از طریق کمیته بحران ارائه کنند تا ما بتوانیم اطلاعات درست را در اختیار مردم قرار دهیم.

در این بازدید که سالاری معاون امور معادن سازمان و به همراه کارشناسان ایمنی و بهداشت سازمان، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس، کارشناسان نظام مهندسی و خانه کارگر حضور داشتند شهرکی با ابراز تسلیت به خانواده های کارگران، پرسنل معدن و جامعه کارگری افزود: اینگونه حوادث در معدن اجتناب ناپذیر است و تلاش می شود به حداقل برسد.

روز پنج شنبه 25 مهرماه ساعت 15:30 دقیقه در حادثه ریزش بخشی از تونل استخراجی معدن پروده 4 زغال سنگ طبس منجر به فوت دو نفر از کارگران این معدن شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب: 47948
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم