گروه معادن زغال‌سنگ
 
دادستان خراسان جنوبی:
آخرین وضعیت ریزش معدن در طبس
پرونده‌ای تحت نظارت دادسرای طبس تشکیل شده است
گروه معادن >زغال‌سنگ - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی با اشاره به ریزش معدن در طبس، گفت: ۲ نفر از کارگران جان باختند و به سایر کارگران آسیبی وارد نشده است.
 
به گزارش ماین نیوز، سید حسین مقدس، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان جنوبی درباره ریزش معدن سامان کاوش طبس، افزود: روز گذشته ساعت ۱۵ تعدادی از کارگران، مشغول استخراج زغال سنگ در مجموعه پرورده ۴ طبس بودند که مربوط به شرکت خصوصی سامان کاوش بوده و در ۹۰ کیلیومتری شهر طبس واقع است.

وی ادامه داد: این شرکت در مجموع ۲۲۰ کارگر دارد، قسمتی از محل معدن که ۱۳ نفر کارگر حضور داشتند در اثر ریزش سنگ در منطقه‌ای به طول سه متر و عرض ۲ متر، دو نفر کارگر که اهل شمال کشور بودند زیر سنگ گیر افتادند و در دم جان باختند.

مقدس تاکید کرد: به ۱۱ کارگر حاضر در معدن هیچ آسیبی نرسیده و معدن اکنون در وضعیت عادی قرار دارد.

وی با اشاره به انجام بازرسی‌های اولیه برای وقوع این حادثه افزود: بازرس در کارشناسی اولیه اعلام داشته است که ایمنی درمحل رعایت شده است و این حادثه به صورت طبیعی رخ داده است، اما اکنون پرونده‌ای تحت نظارت در دادسرای عمومی و انقلاب طبس تشکیل شده است و درحال تکمیل تحقیقات مقدماتی است و عندالزوم به هیات کارشناسی ارجاع خواهد شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب: 47943
 
مرجع : خبرگزاری میزان