گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیر فروش فولاد هرمزگان:
فولاد هرمزگان در جمع بیست شرکت بزرگ و برتر بورسی و فرابورسی قرار دارد
گروه صنایع معدنی >فولاد - مجموعه فروش و بازاریابی شرکت فولاد هرمزگان همواره با به کارگیری رویکردهای بهبود مستمر و استراتژی های توسعه بازار، در راستای جلب نظر مشتریان و ارائه محصولات مطابق با نیاز بازار، اهداف و برنامه های خود را تدوین می‌کند.
 
به گزارش ماین نیوز، مهدی شکری‌زاده مدیر فروش و بازاریابی شرکت فولاد هرمزگان تامین حداکثری نیاز داخل، ارزآوری، رشد درآمد پایدار را مهمترین استراتژی این حوزه برشمرد و عملکرد شش ماهه فولاد هرمزگان در حوزه فروش را تشریح کرد .

با در نظرگرفتن شعار رونق تولید که از سوی رهبر انقلاب به عنوان نقشه راه سال 98 عنوان شده، نقش حوزه فروش فولاد هرمزگان در تحقق این شعار را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
این مجموعه سال‌جاری نیز در راستای تحقق منویات رهبر انقلاب مبنی بر رونق تولید صنایع داخلی، با رویکرد تامین حداکثری نیاز نوردکاران داخلی و با استفاده بهینه از ظرفیت‌های خالی آنها، توانسته سهم قابل توجهی از نیاز مشتریان بازار داخل را تامین کند. رشد 23 درصدی فروش محصول تختال در بازار در شش‌ماهه ابتدای سال 1398 نسبت به مدت مشابه سال قبل گواه این مطلب بوده که البته این امر باعث رشد 86 درصدی کسب درآمد ، نسبت به مدت مشابه سال گذشته گردیده است.

یکی از اهداف استراتژیک واحد فروش و بازاریابی در افق 1400-1398 توسعه صادرات به بازارهای جهانی و افزایش فروش داخلی و خارجی با گرایش به محصولات ویژه است.

همانگونه که می‌دانیم کشور ما تحت تحریم‌های حداکثری و ظالمانه آمریکا قرار گرفته؛ عملکرد واحد فروش و بازاریابی فولاد هرمزگان در تقابل با این شرایط ویژه چگونه بوده است؟
با توجه به اهمیت صادرات محصول تختال شرکت به بازارهای جهانی و لزوم تامین ارز مورد نیاز کشور، علیرغم محدودیت‌های بین‌المللی در بازارهای جهانی، ضرورت ایجاب کرده به‌طور مستمر از نوسانات و تحولات پیچیده در بازارهای جهانی غفلت نکرده و پیش‌بینی‌هایی برای رویارویی با این موقعیت‌ها در نظر گرفته شود، و دراین خصوص دستاوردهای بزرگی حاصل شده است. به گونه‌ای که در شش‌ماهه ابتدای سال‌جاری با رشد درآمدی 47 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه بوده‌ایم .

به‌طور کلی مدیریت فروش و بازاریابی شرکت در شش‌ماهه ابتدای سال با اتخاذ اقداماتی از جمله تدوین برنامه‌ریزی جامع فروش و شناسایی صحیح بازارهای هدف، کارنامه موفقی را ارائه کرده که باعث روند صعودی فروش در بازارهای داخلی و صادراتی شده و ماحصل فعالیت‌های صورت گرفته با عرضه بیش از 700 هزار تن محصول تختال به بازارهای مصرف، منتج به رشدی معادل 3 درصد میزان فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل و نیز رشد 63 درصدی درآمد کسب شده نسبت به همان مدت مشابه گردیده است.

از دیگر رویکردهای صورت گرفته در شش‌ماهه ابتدای سال‌جاری، تامین پایدار محصولات ویژه با آنالیز و ابعاد خاص مد نظر مشتریان بوده است که این امر منجر به کاهش میزان واردات محصولات مشابه شد که خودکفایی ارزی، رونق صنایع داخلی را در پی داشته است.

بخشی از ماموریت استراتژیک واحد فروش و بازاریابی شرکت فولاد هرمزگان کسب درآمد پایدار و ارتقای مداوم رضایت مشتریان می باشد. تا چه اندازه تحقق این هدف موفق بوده اید؟
دستاوردهای به دست آمده در خصوص فروش محصول تختال با توجه به شفافیت در خصوص تعیین قیمت و مکانیزم و قیمت گذاری منظم و همچنین نتایج مطلوب عملکرد شرکت در زمینه کسب درآمد پایدار، سود آوری و رضایت مشتریان در بازار داخل باعث گردید شرکت فولاد هرمزگان در جمع بیست شرکت بزرگ و برتر بورسی و فرابورسی قرار گیرد.

آنچه که به وضوح در چشم انداز شرکت فولاد هرمزگان متصور است، توسعه بازارهای صادراتی، حفظ و تامین پایدار نیازهای نوردکاران داخلی، بازاریابی محصولات با ارزش افزوده بالاتر، توسعه محصولات جدید و تکمیل زنجیره ارزش با رویکرد توسعه خطوط تولید به سمت محصولات نهایی است که مطالعات مورد نیاز جهت شناسایی نیاز بازار صورت پذیرفته است و این روند نیز به طور مستمر به منظور ارزیابی بازارهای بالقوه و بالفعل و برداشتن گام هایی در راستای حمایت از صنایع داخلی، رونق تولید و توسعه بازار از طریق عرضه محصول تختال موردنیاز بازار انجام می پذیرد.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۴
کد مطلب: 47935
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا