گروه صنایع معدنی فولاد
 
معاون منابع انسانی فولادهرمزگان اعلام کرد
حفظ و توسعه اشتغال هدف اصلی ما است
گروه صنایع معدنی >فولاد - فولاد هرمزگان سومین شرکت بزرگ فولادی کشور با ظرفیت تولید یک و نیم میلیون تن تختال در کرانه خلیج همیشه فارس و غرب بندرعباس واقع شده است. این شرکت سهم بسزایی در اقتصاد کشور و به تبع آن اقتصاد محلی شهرستان بندرعباس داراست. یکی از عوامل تاثیرگذاری اقتصاد محلی این شرکت، گردش‌های مالی فولاد هرمزگان در بانک‌های استان و پرداخت‌های بیمه و مالیات این شرکت در استان هرمزگان است که این خود می‌تواند نقش مهمی در اقتصاد استان هرمزگان ایفا کند.
 
به گزارش ماین نیوز، عمل به مسوولیت‌های اجتماعی در استان هرمزگان در خلال وظایف تولیدی، نکته مهم دیگری است که می‌توان به آن اشاره کرد. مهم‌تر از همه این نکات بحث اشتغال‌زایی این شرکت است. مبحثی که ارتباط مستقیمی با اقتصاد هرمزگان و مسائل اجتماعی و فرهنگی مردم این خطه دارد. روابط‌عمومی شرکت فولاد هرمزگان گفت‌وگویی با معاون منابع انسانی این شرکت انجام داده که در آن کیکاوس ندایی معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان، سازماندهی، تامین، نگهداشت و توسعه پایدار منابع انسانی در راستای تحقق اهداف استراتژیک را ماموریت اصلی منابع انسانی فولاد هرمزگان دانسته است.

وی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای فولاد هرمزگان در استان را اشتغال‌زایی دانست و افزود: در مجموعه فولاد هرمزگان و شرکت‌های پیمانکاری این مجموعه تعداد ۳۹۲۹ نفر مشغول به‌کارند که از این تعداد ۷۷درصد بومی و ماندگار استان هرمزگان هستند. ندایی حفظ کرامت و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی را موضوعی دانست که با پایداری اشتغال گره خورده و این درحالی است که در شرکت فولاد هرمزگان و پیمانکاران این شرکت امنیت شغلی همواره مورد توجه بوده است. وی گفت: در این راستا با نظارت بر قراردادهای پیمانکاران عزت نیروی انسانی مورد توجه است به نحوی که در یک موضوع قرارداد که نیاز به تامین نیروهای انسانی دارد مجوز تعدیل و اخراج نیروهای قبلی به پیمانکار جدید صادر نخواهد شد. به همین منظور واحدی به نام امور پیمانکاران در معاونت منابع انسانی بر نحوه صحیح اجرای قانون کار و بر تمامی امور پرسنلی پیمانکاران نظارت دارد.

معاون منابع انسانی فولاد هرمزگان با اشاره به تعداد عائله کارکنان شاغل در مجموعه فولاد هرمزگان تصریح کرد: امرار معاش حدود ۱۴ هزار نفر در استان هرمزگان مستقیما به فعالیت‌های فولاد هرمزگان گره خورده و از این لحاظ بیشترین دقت را در پرداخت به موقع حقوق و مزایا با کمترین تاخیر به کار می‌بریم. وی در پاسخ اینکه آیا در فولاد هرمزگان برنامه‌ای برای جذب نیروی جدید وجود دارد، خاطرنشان کرد: میزان اشتغال در صنعت فولاد ایران بسیار بیشتر از استانداردهای جهانی است و این موضوع در فولاد هرمزگان نیز صادق است. سیاست ما در این خصوص حفظ اشتغال فعلی و عدم تعدیل نیرو است. وی آینده اشتغال در فولاد استان را بسیار روشن و امیدوار‌کننده دانست و گفت: با اجرای طرح ۱۰ میلیون تن فولاد در استان هرمزگان، زمینه اشتغال تعداد زیادی از هرمزگانی‌ها فراهم خواهد شد.

معاون منابع انسانی فولاد هرمزگان اشاره‌ای نیز به مبحث بومی‌سازی داشت که در یک سال اخیر از سوی هلدینگ فولادمبارکه بسیار به آن توجه شده است و افزود: فولادهرمزگان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، از بومی‌سازی در تمام حوزه‌های فولاد حمایت می‌کند که این موضوع نقش مهمی را نیز در تولید شغل و اشتغال پایدار دارد. وی با بیان اینکه مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسات و سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های مختلف از شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان و سرمایه‌گذاران دعوت به همکاری کرده است، تصریح کرد: همان‌گونه که حتی‌الامکان نیازهای خود را از درون استان تامین می‌کنیم، در صورت تامین زیرساخت‌ها و آمادگی بخش‌های خصوصی، آمادگی تامین همه نیازهای فنی خود را نیز از درون استان داریم. مطمئنا این موضوع می‌تواند نقش مهمی را در ایجاد اشتغال در هرمزگان ایفا کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب: 47925
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد