گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
وزیر صنعت ، معدن و تجارت:
کارخانه فروسیلیسیوم برای سلامتی بدن مشکل‌زا نیست
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - وزیر صنعت ،معدن و تجارت گفت: هیچ دلیل منطقی و علمی درباره مشکل‌زا بودن فعالیت کارخانه فروسیلیسیوم برای سلامتی بدن از جمله شایعات مطرح درباره سرطان‌زا بودن آن وجود ندارد.
 
به گزارش ماین نیوز، رضا رحمانی روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از کارخانه نئوپان خلخال درباره رواج برخی شایعات در این زمینه گفت: هم‌اکنون کارخانه‌های فروسیلیسیوم بسیاری در ایران و سایر مناطق جهان با حداکثر ظرفیت در حال فعالیت هستند و تاکنون هم مطلب مستدل و علمی درباره مضر بودن فعالیت و تولید آنها مطرح نشده است.

وی بیان کرد: کارخانه فروسیلیسیومی که قرار است با ۱۳ هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در منطقه خلخال راه‌اندازی شود زمینه اشتغال مستقیم و غیر مستقیم هزار و ۵۰۰ نفر را در این شهرستان فراهم کرده و به رفع مشکل بیکاری در منطقه کمک خواهد کرد.

وی از تامین زیرساخت‌های لازم برای احداث این کارخانه در خلخال خبر داد و افزود: در راستای حمایت از سرمایه‌گذاران تمامی زیرساخت‌های این واحد اعم از زمین مورد نیاز، پهنه معدنی، آب و برق توسط دولت تامین خواهد شد.

استاندار اردبیل نیز با اعلام آمادگی جهت هرگونه همکاری با سرمایه‌گذار این طرح اقتصادی اشتغال‌زا بیان کرد: بانک صنعت و معدن نیز نسبت به اختصاص تسهیلات به این واحد اعلام آمادگی کرده که پس از آغاز عملیات اجرایی پرداخت می‌شود.

اکبر بهنامجو ادامه داد: حضور سرمایه‌گذاران فرصتی مغتنم برای استان در راستای ایجاد اشتغال و افزایش تولید است و مسئولان برای حمایت از سرمایه‌گذاران همدل هستند.

بشیر خالقی، نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس هم با تقدیر از تلاش‌های استاندار اردبیل برای راه‌اندازی واحدهای بزرگ صنعتی و اشتغال‌زا در جنوب استان گفت: در حال حاضر به علت فقدان واحدهای بزرگ صنعتی در منطقه بیکاری مردم را رنج می‌دهد و این مهم عامل بزرگی در مهاجرت افراد جویای کار از این شهرستان به مناطق دیگر کشور و خالی شدن روستاها از نیروی جوان و مولد است.

او با انتقاد از طرح سخنانی مربوط به سرطان‌زا بودن فعالیت کارخانه فروسیلیسیوم خلخال اظهار کرد: در حالی که زمینه برای راه‌اندازی این واحد بسیار بزرگ صنعتی فراهم شده طرح چنین مسائلیی از زبان برخی افراد پشت پا زدن به خواسته مردم در حل معضل بیکاری جامعه است.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت بامداد پنجشنبه وارد اردبیل شد و با سفر به خلخال و کوثر از واحدهای تولیدی این شهرستان‌ها بازدید کرد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۹
کد مطلب: 47907
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا