گروه صنایع معدنی فولاد
 
گامی در خودکفایی صنعت فولاد
گروه صنایع معدنی >فولاد - مهندسان و متخصصان کشورمان در شرکت فولاد آلیاژی ایران موفق به طراحی و تولید ۱۳ گرید جدید فولادی در این شرکت شدند.
 
به گزارش ماین نیوز، مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران گفت: این کار با هدف تامین فولاد‌های مورد نیاز صنایع مختلف و مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمن در مدت شش ماه و به همت مهندسان شرکت فولاد آلیاژی ایران در یزد ساخته شد.

تولید ۱۳ گرید فولادی در فولاد آلیاژی ایران
چایچی افزود: گریدهای فولادی شامل فولاد‌های زنگ نزن، فنر، مقاوم به خوردگی، میکروآلیاژ، جوشکاری و الکترود است که در پنج صنعت مهم کشور از جمله صنایع خودروسازی، نفت، گاز، پتروشیمی، ماشین سازی و ابزار سازی کاربرد دارد.

وی گفت:تولید این ۱۳ نوع فولاد جدید در شرکت فولاد آلیاژی سالانه بیش از پنج میلیون یورو برای کشور صرفه جویی ارزی به همراه داشته است.
مدیرعامل شرکت فولاد آلیاژی ایران گفت: این شرکت از ابتدای سال تاکنون ۲۵۴ هزار تن انواع محصولات آلیاژی تولید کرده است که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش دارد.

چایچی همچنین از صادرات ۳۰ هزار تن انواع محصولات این شرکت خبر داد و گفت: این میزان صادرات به ارزش ۱۳۰ میلیارد تومان به ۱۶ کشور جهان از جمله کشور‌های اروپایی و آسیایی صادر شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۵
کد مطلب: 47860
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما