مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی:

قوه قضائیه در رونق مجدد آلومینیوم المهدی همراهی کند

خبرگزاری مهر , 14 مهر 1398 ساعت 13:38

مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی با بیان اینکه قوه قضائیه در رونق مجدد آلومینیوم المهدی همراهی کندگفت: به دلیل بدهی بالا باید علاوه بر مهلت پرداخت، تقسیط بدهی هم انجام شود.


به گزارش ماین نیوز، حمید مهتدی شب چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی با معاون پیشگیری قوه قضاییه که در هتل هرمز برگزار شد اظهار داشت: شرکت آلومینیوم المهدی هشت ماه پیش در اختیار تیم مدیریتی مپنا قرار گرفت.

وی عنوان کرد: پس از استقرار تیم مدیریتی مپنا، تولید آلومینیوم دو برابر شد و شرایط مناسبی ایجاد شد.

مدیرعامل آلومینیوم المهدی تصریح کرد: بدهی این شرکت حدود ۹۰۰ میلیارد تومان است و تنها اقدامی که ما در این مدت انجام داده‌ایم بدهی افزایش پیدا نکرده است.

مهتدی ابراز داشت: زمانیکه آلومینیوم المهدی واگذار شد، بازپرس پرونده به دلیل شکایت برخی از دستگاه‌های نظارتی دستور صادر کرد که هیچگونه تغیراتی اعم از سهام، تغییر هیات مدیره و مدیرعامل در آلومینیوم المهدی انجام نگیرد.

وی گفت: با دستور مثبت آیت‌الله رئیسی بازپرس جدید پرونده بازپرس پرونده دستور ثبت پرونده‌ها را داد و نهایتا تا هفته آینده مدیرعامل و هیات مدیره ثبت خواهند شد.

مدیرعامل آلومینیوم المهدی اذعان کرد: هیات داوری اتاق حکم داده است که آلومینوم المهدی مقداری پول را به شرکت خارجی بپردازد و اجرای احکام تهران به هرمزگان نیابت داده است.

مهتدی مطرح کرد: قاضی اجرای احکام تهران دو حکم را صادر کرده است که با فرمایشات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضاییه در خصوص حمایت از دستگاه‌های دولتی مغایر است.

وی اظهار داشت: آلومینیوم المهدی باید تولید و فروش داشته باشد تا قادر به پرداخت بدهی‌های خود باشد. استانداری و دستگاه قضایی هماهنگی بسیار مناسبی را با بنگاه‌های اقتصادی ایجاد کرده‌اند.

مهتدی بیان داشت: ما اعتقاد داریم که این بدهی آلومینیوم باید پرداخت شود اما به دلیل حجم بالای بدهی باید علاوه بر مهلت پرداخت، تقسیط بدهی نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی عنوان کرد: درخواستی مبنی بر مهلت پرداخت بدهی ارائه شده است که با حمایت استاندار هرمزگان و رئیس قوه قضاییه در حال جریان است.


کد مطلب: 47854

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/47854/قوه-قضائیه-رونق-مجدد-آلومینیوم-المهدی-همراهی-کند

ماین نیوز
  http://www.minews.ir