گروه معادن
 
ایمیدرو حقوق دولتی معادن را به کرمان پرداخت نمی‌کند
گروه معادن - رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان گفت: ۶۵ درصد از حقوق دولتی معادن در اختیار سازمان ایمیدرو قرار دارد که باید در توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی کشور هزینه شود و از این اعتبارات به میزان سهم استان تاکنون به کرمان پرداخت نشده است.
 
به گزارش ماین نیوز، جعفر رودری روز پنجشنبه در ششمین نشست شورای معادن استان کرمان افزود: ۱۵ درصد معادل بیش از ۸۰ میلیارد تومان از مجموع ۸۸ درصد حقوق دولتی معادن که در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد، سالانه باید به استان کرمان برگردد و در بخش های دامپزشکی، منابع طبیعی و دیگر حوزه ها پرداخت شود که تاکنون محقق نشده است.

وی اظهار داشت: ۶۵ درصد از مجموع ۸۸ درصد حقوق دولتی معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار سازمان ایمیدرو قرار دارد که باید برای تکمیل زیرساخت های صنعتی و معدنی کشور هزینه شود و استان کرمان با بیشترین سهم معادن تاکنون از این محل اعتباری دریافت نکرده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمان تاکید کرد: به نحوه پرداخت و توزیع اعتبارات توسط ایمیدرو(سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران) اعتراض داریم که حقوق قانونی استان کرمان را پرداخت نمی کند.

وی عنوان کرد: ۱۲ درصد مابقی حقوق دولتی معادن مربوط به خسارت‎‌ها به منابع طبیعی است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵
کد مطلب: 47834
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا