گروه معادن سنگ آهن
 
تولید گل‌گهر سیرجان از مرز ۱۴ میلیون تن گذشت
گروه معادن >سنگ آهن - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان گفت: این شرکت با تولید ۱۴.۲ میلیون تن کنستانتره و گندله طی نیمه نخست سال جاری، ۲ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.
 
به گزارش ماین نیوز، جمشید ملارحمن افزود: تولید کنسانتره سنگ آهن در بزرگترین تولیدکننده این ماده معدنی در ایران طی نیمه نخست امسال، از مرز ۸.۱ میلیون تن گذشت.

وی اظهار داشت: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور ماه ۹۸ میزان تولید کنسانتره سنگ آهن گل گهر از ۸.۱ میلیون تن عبور کرد و این میزان تولید چهار درصد بیش از تولید مدت مشابه سال گذشته است.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر سیرجان گفت: همچنین تولید گندله سنگ آهن در این شرکت به مرز ۶.۱ میلیون و مجموع تولید محصولات در شرکت گل گهر به بیش از ۱۴.۲ میلیون تن رسید.

وی ادامه داد: از سوی دیگر این شرکت در نیمه نخست امسال توانست ۱۱۹هزار تن کنسانتره سنگ آهن از غبار این ماده معدنی تولید کند که مربوط به ماه‌های مرداد و شهریور بوده است.
ملارحمن تصریح کرد: طی ۶ماه نخست سال جاری رشد سرانه تولید در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از ۱۶هزار تن عبور کرد که رشد ۲درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت رسانده در حالی که سرانه تولید مدت مشابه سال قبل ۱۵.۷هزار تن بوده است.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۱
کد مطلب: 47830
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا