گروه صنایع معدنی فولاد
 
مهندسان ایرانی مانع تعطیلی بزرگترین تولیدکننده آهن اسفنجی کشور شدند
گروه صنایع معدنی >فولاد - با توان مهندسان داخلی و بومی‌سازی قطعات، از تعطیلی بزرگترین کارخانه تولیدکننده آهن اسفنجی کشور در سیرجان جلوگیری شد.
 
به گزارش ماین نیوز، به دلیل عدم همکاری شرکت خارجی، با توان مهندسان داخلی و با بومی‌سازی قطعات از تعطیلی بزرگترین کارخانه تولیدکننده آهن اسفنجی کشور با ظرفیت سه و نیم تن تولید آهن اسفنجی در سال، در سیرجان جلوگیری شد.

محمد محیاپور مدیرعامل شرکت توسعه آهن و فولاد سیرجان گفت: خط مگامدول کوثر یکی از خطوط اصلی است که به دلیل نقص فنی از خط خارج شد و نماینده شرکت ژاپنی دست رد به سینه ما زد و گفت، به دلیل تحریم‌ها نمی‌توانیم در ایران کارکنیم اما مهندسان ما با ظرفیت فکری خود و استفاده از تخصص نخبگان کشور خودمان توانستند کمتر از 45 روز و با شرایط و کارکرد بهتر از روز اول این ژنراتور را به مداربرگردانند که نشان‌دهنده این مهم است که ما می‌توانیم از هر مشکلی عبور کنیم.

کارگران خط تولید کارخانه هم اظهار داشتند: خداوند را شاکریم که همه دست به دست هم دادیم و توانستیم از تعطیلی کارخانه و بیکار شدن صدها کارگر جلوگیری کنیم و امروز به خود می‌بالیم که ایرانی هستیم هر مشکلی که سد راه باشد با هم‌فکری و تخصص خودمان حل می کنیم و هیچگاه منتظر دیگران نخواهیم ماند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴
کد مطلب: 47808
 
مرجع : خبرگزاری فارس