گروه معادن سنگ آهن
 
شناسایی معادن سنگ آهن در اصفهان
رفع مشکل ذوب آهن و فولاد مبارکه در تامین ماده خام سنگ آهن
گروه معادن >سنگ آهن - استاندار اصفهان گفت: با توجه به ثابت ماندن نرخ ارز و آینده روشن پیشروی اقتصاد ایران در تلاش هستیم تا معدن کاران استان بتوانند بیش از گذشته به کار و فعالیت بپردازند.
 
به گزارش ماین نیوز، عباس رضایی در هشتمین جلسه شورای معادن استان، اظهار داشت: پدیده خام فروشی معادن سنگ آهن استان اصفهان باعث شده صنایع بزرگ با مشکل مواد اولیه روبرو شوند لذا نباید اجازه داد مواد خام معدنی سنگ آهن از استان خارج شود.

وی ادامه داد: به منظور حل مسائل صاحبان صنایع بزرگ همچون فولادمبارکه و ذوب آهن، لیست معادنی که می‌توان سنگ آهن مطلوب از آنها استخراج کرد تهیه شده و به زودی با حضور مسئولان دستگاه های ذیربط در این خصوص تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

استاندار اصفهان اضافه کرد: یک تیم کارشناسی نیز برای بررسی معادون شن و ماسه استان تشکیل شده تا مشکلات و مسائل پیرامون این معادن بررسی و مرتفع شود.

رضایی با تاکید بر اینکه سلامتی مردم در هرشرایطی برای مدیریت استان در اولویت است، گفت: برخی معاون گچ در شعاع ۵۰ کیلومتری اصفهان، ایجاد آلودگی می کنند که نسبت به عدم فعالیت برخی از آنها که فاقد مجوز هستند، اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به ثابت ماندن نرخ ارز و آینده روشن پیشروی اقتصاد ایران در تلاش هستیم تا معدن کاران استان بتوانند بیش از گذشته به کار و فعالیت بپردازند و اشتغال زایی کنند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰
کد مطلب: 47794
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا