گروه معادن سنگ آهن
 
آخرین وضعیت تولید و طرح‌های توسعه گل‌گهر
گروه معادن >سنگ آهن - شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در تولید کنسانتره و گندله صدرنشین جدول تولیدات این محصولات در کشور شد. تولید کنسانتره سنگ‌آهن در ۵ ماهه اول امسال به بیش از ۷/ ۱۹ میلیون تن رسید که شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با تولید ۷/ ۶ میلیون تن،‌ بیشترین سهم تولید را در اختیار داشته است، این شرکت همچنین بالاترین سهم در تولید گندله سنگ‌آهن را نیز در اختیار دارد.
 
به گزارش ماین نیوز، میزان تولید این ماده معدنی در کشور تا پایان مرداد ماه ۱۳۹۸ از ۱۹ میلیون و ۷۵۲هزار تن فراتر رفت که در این میان، گل‌گهر با رشد تولید ۲ درصدی صدرنشین تولید کنسانتره سنگ‌آهن شد. میزان کل تولید ۵ ماهه امسال رشد ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. طی این مدت تولید کنسانتره سنگ‌آهن چادرملو به ۴ میلیون و ۲۶۷ هزار تن و سنگ‌آهن مرکزی به ۱/ ۲ میلیون تن رسید. میزان تولید چادرملو با رشد ۱۵درصدی همراه شد و سنگ‌آهن مرکزی کاهش ۷درصدی را تجربه کرد.

از سوی دیگر تولید گندله آهن نیز در مدت مورد بررسی از ۶/ ۱۷ میلیون تن عبور کرد. در این بخش نیز گل‌گهر پیشتاز بود و اندکی بیش از ۵ میلیون تن گندله تولید کرده‌است. روابط‌عمومی گل‌گهر همچنین اعلام کرد که شرکت فولاد مبارکه با تولید بیش از ۳ میلیون تن، فولاد خوزستان با تولید ۲ میلیون و ۶۹۶ هزار تن، میدکو با تولید ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار تن و چادرملو با ۷/ ۱ میلیون تن به ترتیب بیشترین سهم در تولید این ماده معدنی را داشته‌اند.

از دیگر اخبار منتشر شده درخصوص گل‌گهر آماده شدن نیروگاه ۱۶۰ مگاواتی سیکل ترکیبی سیرجان در مرحله راه‌اندازی و قرارگیری در نوبت افتتاح است. این نیروگاه توسط شرکت گهر انرژی از شرکت‌های زیرمجموعه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و با سرمایه‌گذاری ۱۵۲ میلیون دلاری راه‌اندازی شده است. میزان اشتغال مستقیم حاصل از راه‌اندازی واحد بخار شماره یک، ۳۰ نفر است. همچنین با افتتاح این طرح ۶۰۰ فرصت شغلی نیز به‌صورت غیرمستقیم ایجاد خواهد شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰
کد مطلب: 47784
 
مرجع : روزنامه دنیای اقتصاد