گروه صنایع معدنی فولاد
 
ورود فولادی‌های اصفهان به مرحله تولید دانش فنی
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: هدف بعدی فولاد مبارکه عبور از مرحله تولید و ورود به دنیای فناوری به عنوان یک شرکت تولیدکننده فناوری تولید است.
 
به گزارش ماین نیوز، یازدهمین نمایشگاه فولاد، متالورژی و صنایع وابسته اصفهان امروز با حضور مقامات کشوری و بزرگان فولاد کشور افتتاح شد. حمیدرضا عظیمیان در این مراسم با اشاره به عبور تولید فولاد مبارکه از 110 میلیون تن از زمان تأسیس اظهار کرد: هدف بعدی فولاد مبارکه عبور از مرحله تولید و ورود به دنیای فناوری به عنوان یک شرکت تولیدکننده فناوری تولید است.

مدیرعامل فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: ایران در سال 57 رتبه چهلم دنیا در تولید فولاد را داشته و اکنون به واسطه توسعه همه جانبه این صنعت در کشور، به رتبه دهم دنیا رسیده است.

وی ادامه داد: ادامه این روند صرفاً با تمرکز بر ظرفیت تولید باشد بلکه ما باید خود را در جهان به عنوان یک کشور صادرکننده دانش فنی تولید معرفی کرده و بتوانیم صفر تا صد خطوط تولید را در کشور خود بومی‌سازی کنیم.

عظیمیان اعلام داشت: باز هم اعلام می‌کنیم که از همه کسانی که می‌توانند در فرآیند تولید فولاد، دانش فنی و تجهیزات وابسته آن یاری رسان فولاد مبارکه باشند حمایت می‌کنیم و معاونت فناوری فولاد مبارکه، راه ارتباط شرکت‌های دانش بنیان و تمامی کسانی است که در انجام این مهم می‌توانند فعال باشند است.

مدیرعامل فولاد مبارکه تأکید کرد: هدف فولاد مبارکه فراتر از تولید فولاد و یا تولید قطعات و تجهیزات است و در تلاش هستیم که به زودی، تولید فرآیند کرده و فرآیندهای تولید را بومی‌سازی کنیم که اولین مورد آن، راه‌اندازی skin pass فولاد سبا با اتکا به دانش 30 ساله مهندسان فولاد مبارکه است که امیدواریم در سال جاری عملیاتی شود.

وی یادآور شد: به هم ریختگی‌های در زنجیره فولاد ایجاد شده که امیدواریم این مشکلات در نیمه دوم سال رفع شوند و واحدهای فولادی مشکلی برای تأمین سنگ‌آهن خود نداشته باشند چرا که این مسأله تنها مشکل ذوب‌آهن نیست بلکه مشکلی است که کل صنعت را فرا گرفته و ما مخالف صادرات سنگ‌آهن نیستیم بلکه تأکید داریم که این صادرات در زمان رفع نیاز داخل صورت گیرد.

عظیمیان همچنین خاطرنشان کرد: در شرایط تحریمی نباید ذهن تولیدکننده به مسائل داخلی معطوف شود و نباید موانعی در داخل ایجاد شود که مانع از نگرش صادراتی صنعتگران شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵
کد مطلب: 47712
 
مرجع : خبرگزاری فارس