گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
تعلیق اعتراضات کارگران هپکوی اراک با تعیین ضرب‌العجل ۱۰ روزه برای وزارت صمت
گروه تجهيزات و ماشين آلات - کارگران شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکوی اراک با تعیین ضرب‌العجل ۱۰ روزه اعتراضات خود را به حالت تعلیق در آوردند.
 
به گزارش ماین نیوز، به گفته این کارگران؛ با تعهد مسئولان وزارت صنعت معدن و تجارت مبنی بر حل مشکلات هپکو و انجام اقدامات اجرایی تا ۱۰ روز آتی، تصمیم گرفتیم که فعلا اعتراضات خود را به حالت تعلیق درآوریم.

اخیراً وزارت صنعت، معدن و تجارت به کارگران متعهد شده که در کوتاه‌ترین زمان ممکن اولین خواسته پرسنل شرکت مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت سهامداری هپکو را مشخص کند.

کارگران این واحد تولیدی خواستار تعیین وضعیت سهامداری هپکو و بازگشت آن به بخش دولتی و زیر نظر سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران هستند.

کارگران خواستار احیای هپکو و بازگشت این شرکت به اوج و خروج از بحران بوده و می‌گویند: راهکار احیای هپکو واگذارى آن به سهامدارى دارای اهلیت؛ انتصاب مدیرانى بومى از دل کارخانه که تعصب تولید دارند و استمهال بدهى و بخشودگى جرایم حداقل به مدت ده سال است. این سه وظیفه استاندار، وزیر و رئیس جمهور است. همچنین برخورد با متخلفین و سهامداران فعلى و سابق این کارخانه که اهمال کرده‌اند وظیفه قوه قضاییه است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب: 47688
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا