گروه صنایع معدنی سیمان
 
قیمت سیمان نرخ ثابتی ندارد
گروه صنایع معدنی >سیمان - نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران می‌گوید: قیمت سیمان در 32 استان مختلف است و نرخ ثابتی هم ندارد؛ در حال حاضر قیمت سیمان از 9 تا 25 هزار تومان عرضه می‌شود که این نرخ‌ها در استان‌های مختلف نیز متفاوت است.
 
به گزارش ماین نیوز، نایب رئیس اتاق بازرگانی تهران در پاسخ به این پرسش که با افزایش میزان نرخ تورم قیمت سیمان در بازار چه میزان گران شده است؟ به تجارت‌نیوز گفت: قیمت سیمان در ۳۲ استان مختلف است و نرخ ثابتی هم ندارد؛ چرا که برخی از استان‌ها منبع تولید سیمان هستند. بنابراین قیمت توزیع سیمان در استان‌های مختلف که خود ظرفیت تولید این کالا را دارند نیز متفاوت است.

محمد اتابک افزود: قیمت سیمان از ابتدای سال ۹۸ گران شد. در حال حاضر قیمت سیمان از ۹ تا ۲۵ هزار تومان عرضه می‌شود که این نرخ‌ها در استان‌های مختلف نیز متفاوت است. البته تغییر قیمت سیمان به منزله سواستفاده برخی از سودجویان نیست. بلکه قیمت سیمان روزانه در سامانه به ثبت می‌رسد و همین موضوع باعث کنترل قیمت‌ها می‌شود.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چه تعداد واحد صنعتی دست بخش‌خصوصی کشور است؟ پاسخ داد: بازیگر اقتصادی هنوز دولت است. فعالیت‌های اقتصادی هنوز به بخش‌خصوصی واقعی سپرده نشده و اصل ۴۴ نیز رعایت و اجرا نمی‌شود. اکثر واحدهای تعیین کننده دست دولتی‌هاست و سهم بخش‌خصوصی واقعی برای مدیریت واحدهای صنعتی کلان اندک است.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۷
کد مطلب: 47669
 
مرجع : تجارت نیوز