گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان
‎صیانت از نیروی کار در فولاد هرمزگان قابل تقدیر است.
گروه صنایع معدنی >فولاد - همزمان با هفته دولت و در راستای بهبود کارآمدی محیط کار، ارتقاء سلامت و عملکرد کارگران، واحد هميار كاركنان شرکت فولاد هرمزگان ، با حضور مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، مدیر کل بهزیستی، و جمعی دیگر از مدیران سازمان ها و نهادهای استان هرمزگان در محل بهداري این شرکت افتتاح شد .
 
به گزارش ماین نیوز، با راه اندازی واحد همیار کارکنان شرکت فولاد هرمزگان، 3 هزار و 800 نفر از کارکنان و شرکتهای پیمانکاری این شرکت از خدمات این واحد بهره مند می شوند.

پس از افتتاح این مرکز مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان هدف از افتتاح این واحد را عملیاتی کردن برنامه راهبردی پیشگیری از اعتیاد در محیط کاری و کمک به بررسی مسایل بهره وری، شناخت و حل نگرانی های شخصی کارکنان، کاهش حوادث ناشی از کار و افزایش ایمنی محیط کار عنوان کرد .
وی ضمن ابراز رضایت از مدیریت و عملکرد فولاد هرمزگان در حوزه های آموزشی ایمنی ، ورزشی ، فرهنگی و اجتماعی اظهار داشت : گزارش های ارائه شده نشانگر رعایت استاندارها در این زمینه است .

وی با تاکید بر اینکه عملکرد فولاد هرمزگان در حوزه مسئولیت های اجتماعی و حمایت از نیروی انسانی ، صیانت از نیروی کار و ارتقای شاخص های کار قابل تقدیر است از مدیرعامل و كاركنان این شرکت قدردانی نمود.
ابراهیمی در ادامه افزود : بنگاه های بزرگ اقتصادی ظرفیت و زیرساختی مناسب برای توسعه اشتغال و توسعه اقتصادی استان دارند و مي توانند فرصت های خوبی برای توسعه و اشتغال استان ایجاد نمایند . وی افزود ما در اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی تمام تلاشمان را در حمایت از نیروهای کار در همه حوزه ها انجام خواهیم داد .

در بخش دیگری از این مراسم مدیر عامل شرکت فولاد هرمزگان ، گزارشی از تاریخچه و عملکرد این شرکت ارائه نمود و با تاکید به اینکه شرکت فولاد هرمزگان یک شرکت تولیدی است اظهار داشت : در کنار تولید محور بودن ، کارکنان و خانواده هاي محترم آن ها برای ما حائز اهمیت هستند .
وی در ادامه با اشاره به فعالیت های انجام شده در راستای مسئولیت های اجتماعی فولاد هرمزگان افزود : فولاد هرمزگان علیرغم محدودیت ها و مشكلاتي كه بر اثر تحريم هاي ظالمانه امريكا با آن روبرو است ، همواره سعی کرده در تحقق مسئولیت های اجتماعی و در حد توان و وسع خود پیشرو باشد .

وی با اشاره به حجم بالای درخواست ها در این حوزه، هدفمند نمودن مسئولیت های اجتماعی صنایع را یکی از خواسته های فولاد هرمزگان عنوان کرد .

طرح همیار کارکنان (Employee Assistance Program) یا به اختصار EAP ، ویژه محیط‌های کاری است که برای کمک به بررسی مسائل مرتبط با بهره‌وری محیط کاری، شناسایی و حل نگرانی‌های شخصی کارکنان و دیگر مسائل مرتبط و موثر بر عملکرد شغلی آنان ایجاد شده است.
مدیریت استرس، نگرانی‌های خانوادگی، تعادل بین کار و زندگی، سوء مصرف مواد، مشکلات ارتباطی، مدیریت مرحله‌گذار زندگی، سلامت و امنیت شغلی، کیفیت زندگی کاری، خشونت و رفتارهای کاری ضد بهره‌وری و فرسودگی شغلی از مهم‌ترین خدماتی است که در قالب EAP به کارکنان ارائه می‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۲
کد مطلب: 47665