گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
پرداخت حقوق کارگران هپکو به ۳۰ میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد
گروه تجهيزات و ماشين آلات - استاندار مرکزی گفت: برای پرداخت حقوق کارکنان شرکت هپکو تا پایان سال ۳۰ میلیارد تومان نقدینگی نیاز است و از وزارت صنعت، معدن و تجارت انتظار می رود نقدینگی لازم را تامین کند.
 
به گزارش ماین نیوز، سید علی آقازاده پیش از ظهر پنج شنبه و با توجه حضور وزیر صمت در جلسه کارگروه ملی تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: در شرکت آذرآب شاهد سوء مدیریت فجیع از سوی سهامداران هستیم و شرکت به حال خود رها شده است.

وی ادامه داد: مدیرعامل شرکت آذرآب با وجود زحمات یک سال گذشته امروز استعفا کرده و باید گفت مدیر عامل بانک مربوطه بنگاه دار خوبی نبوده و این شرکت بزرگ را رها کرده است.

استاندار مرکزی بیان کرد: سهم بانک مربوطه در بورس عرضه شده و باید جلسه ای در خصوص واگذاری این سهم به افراد دارای صلاحیت تشکیل شود.

آقازاده افزود: شرکت آذرآب سفارش ۲۳ میلیون یورویی دارد و منتظر ضمانت نامه است که در این خصوص با سازمان تامین اجتماعی و امور مالیاتی مکاتباتی انجام شده است. اگر تحویل ضمانت نامه انجام شود، کار بزرگی در راستای رفع مشکلات شرکت و تامین منابع مالی انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: در ارتباط با رفع مشکلات شرکت آذر آب هفته آینده جلسه ای در وزارت صمت تشکیل شود.

استاندار مرکزی گفت: شرکت هپکو مدیریت ندارد و کسی پاسخگوی دولت، دستگاه و کارکنان آن نیست و باید ظرف ۴۸ ساعت آینده مدیریت این شرکت با تایید سازمان خصوصی سازی مطابق همان روش به کار گرفته شده در طی یک سال اخیر مشخص شود.

آقازاده بیان کرد: از اعتراضات کارگران شرکت هپکو با انجام اقداماتی نظیر بستن راه، تجمع در مقابل دادگستری، استانداری و ... گله مند هستم البته ما آن ها را درک می کنیم اما از این پس در صورت بستن هر نوع شریان برخود قاطع و قانونی انجام می شود و شورای تامین استان نیز باید در این زمینه پیگیری کند.

وی گفت: با توجه به نزدیک بودن انتخابات بعضی افراد از اعتراضات کارگران هپکو برداشت سیاسی می کنند و به نظر می رسد این جریان صنفی نیست و سیاسی است.

استاندار مرکزی اظهار کرد: هیچ منبع قانونی برای پرداخت معوقات وجود ندارد و امسال مبلغ یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بابت پرداخت معوقات کارگران شرکت هپکو پرداخت شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۲
کد مطلب: 47660
 
مرجع : خبرگزاری مهر