گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
خریداران شرکت هپکو با نگاه تجاری به صنعت شهر ضربه زدند
گروه تجهيزات و ماشين آلات - فرماندار اراک گفت: خریداران شرکت هپکو با نگاه تجاری ضربات جبران ناپذیری به صنعت شهر اراک وارد کردند.
 
به گزارش ماین نیوز، حسین بختیاری با اشاره به مشکلات شرکت هپکو اظهار کرد: امروز یکی از نگرانی‌های شرکت هپکو در خصوص قراردادهای جدید است، کارگران نگران این قراردادها هستند و اعتقاد دارند که حقوقشان باید از دسترنج خودشان پرداخت شود نه از محل وام‌ و تسهیلات.

وی تصریح کرد: متاسفانه اقدام اخیر در خصوص افزایش سهام شرکت هپکو مشکلات و مسائل این شرکت را پیچیده‌تر کرد، اگر یک نهاد نیمه‌دولتی بخواهد به شرکت هپکو کمک کنند با عدد و ارقام جدیدی روبه روست که کار را سخت کرده است.

فرماندار اراک بیان داشت: قول‌هایی از سوی وزارت راه و شهرسازی و وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر رفع مشکلات شرکت هپکو داده شده که هنوز این قول‌ها و وعده‌ها عملیاتی نشده است.

بختیاری گفت: عدم اجرای صحیح اصل 44 در مورد هپکو بسیار مصداق دارد، عده‌ای با نگاه تجاری این شرکت را خریداری کردند که هیچ اهلیت و صلاحیتی نداشتند و امروز مشکلات عدیده‌ای را برای کشور و استان و کارگران این شرکت رقم زده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مدیریت ارشد استان در حال پیگیری موضوع است، راهکارهای باید تعریف شود تا مشکل پیچیده برطرف شود.

فرماندار اراک گفت: خصوصی سازی در استان مرکزی نه تنها موفق نبوده بلکه آسیب‌های بسیاری را به اقتصاد استان وارد کرده است که باید از این اشتباهات درس گرفت و تجربه تلخ گذشته را در مورد دیگر صنایع تکرار نکرد.
تاریخ انتشار : جمعه ۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۹
کد مطلب: 47658
 
مرجع : خبرگزاری فارس