گروه صنایع معدنی سایر حوزه ها
 
به مناسبت هفته دولت اعلام شد؛
امضای قرارداد سرمایه گذاری ۱۵ میلیون دلاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس
گروه صنایع معدنی >سایر حوزه ها - مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس از امضای قرارداد سرمایه گذاری 15 میلیون دلاری احداث کارخانه فرو آلیاژ و کورد وایر در این منطقه خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، حسن خلج تهرانی که به مناسبت هفته دولت سخن می گفت، افزود: قرارداد سرمایه گذاری 15 میلیون دلاری در خصوص احداث کارخانه فرو آلیاژ و کورد وایر) کوردوایر روشی است که در آن پودر گرانوله فروسیلیکومنیزیم در داخل غلافی از ورق استیل پر می شود( با ظرفیت سالیانه 41000 تن به امضاء دو طرف رسید.

وی افزود: طی این قرارداد زمین مورد نیاز پروژه جا نمایی و به سرمایه گذار تحویل داده شد.

ساخت داخل و کاهش واردات
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس گفت: با احداث و بهره برداری از این واحد، بخشی از فرو آلیاژ و کورد وایر مصرفی مورد نیاز که هم اکنون از طریق واردات تامین می شود، در داخل کشور تولید خواهد شد. خلج تهرانی افزود: این کارخانه امکان تولید انواع فروآلیاژ نظیر فروسیلیکون، فرومنگنز، فروکروم و فرو سیلیس را فراهم خواهد کرد.

منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس واقع در بندر عباس، نخستین منطقه ویژه وابسته به ایمیدرو است که که با ارایه امکانات زیربنایی همچون برق،‌گاز، آب و تاسیسات بندری شرایط رشد سرمایه گذاری و تولید در بخش صنایع معدنی را فراهم آورده است.
تاریخ انتشار : جمعه ۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۶
کد مطلب: 47649
 
مرجع : ایمیدرو