گروه صنایع معدنی فولاد
 
رییس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران
وزارت صمت موظف به تامین مواد اولیه کارخانه های فولادی کشور
گروه صنایع معدنی >فولاد - وزارت صمت باید 50 میلیون تن سنگ آهن مورد نیاز کارخانه های فولادی کشور را تامین کند.
 
به گزارش ماین نیوز، رییس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران در گفتگو با خبر 14 از شبکه یک سیما گفت: وزارت صمت باید بر اساس ظرفیت موجود مشخص کند هر معدنی چه میزان سنگ آهن برای واحدهای فولادی تامین کند تا دچار کمبود مواد اولیه جهت تولید نشویم.

بهرام سبحانی با بیان اینکه در سند چشم انداز 1404 تولید 55 میلیون تن فولاد در سال پیش بینی شده است گفت: این میزان تولید بر اساس ظرفیتهای موجود در کشور تعریف شده بنابراین نباید تا زمان تامین کامل مواد اولیه کارخانه های فولادی صادرات سنگ آهن داشته باشیم.
وی افزود: تولید کنندگان سنگ آهن به این نتیجه رسیده اند که برای ایجاد درآمد بیشتر اقدام به صادرات کنند و این اقدام بر خلاف مصوبات تامین کننده حقوق واحدهای تولید داخل است.

سبحانی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان سه میلیون و 600هزار تن ظرفیت تولید دارد گفت: در حال حاضر یکی از کوره های ذوب آهن غیر فعال است و سالانه با دو میلیون و 300 هزار تن فعالیت می کند و امسال با راه اندازی کوره سوم به سه میلیون تن می رسد.
رییس انجمن تولید کنندگان فولاد ایران با بیان اینکه در این زمینه وزارتخانه باید وارد شود گفت: منطقی ترین روش این است که هر کارخانه فولادی معدن خود را داشته باشد و چون این اتفاق نمی افتد در فرایند خصوصی سازی فولاد ها به عده دیگری واگذار می شود و معادن به مالکان دیگر.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۹
کد مطلب: 47619
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما