۷۰ خوان تولید

۴۵درصد ذوب آهن اصفهان تعطیل است چون سنگ‎آهن ندارد

خبرگزاری تسنيم , 6 شهريور 1398 ساعت 11:16

معاون شرکت ذوب آهن اصفهان با بیان اینکه ظرفیت خالی ذوب آهن حدود ۴۵ درصد است، گفت :برای استفاده از کل ظرفیت خود به حدود ۶.۵ میلیون تن سنگ آهن دانه بندی شده و مواد آهن دار نیاز داریم.


به گزارش ماین نیوز، نعمت الله محسنی افزود: اکنون به اندازه کافی سنگ آهن در داخل کشور وجود دارد اما متاسفانه صادراتی که در حال حاضر انجام می شود موجب شده است که بخش زیادی از صنعت فولاد از جمله ذوب آهن اصفهان خالی بماند و نتوانیم آن بخش را فعال کنیم.

وی اضافه کرد: ذوب آهن اصفهان بر اساس اصل 44 قانون اساسی در سال 1392 به عنوان آخرین واحد فولادی توسط دولت واگذار شده است و دولت بر اساس سیاستگذاری اشتباهی که انجام داد ابتدا زنجیره مواد اولیه و بالادستی فولاد را واگذار کرد.

محسنی با بیان اینکه در یک سال گذشته اتاق عملیات جنگ را در ذوب آهن اصفهان تشکیل دادیم، گفت: ذوب آهن در تنظیم بازار محصولات نقش دارد و معادن ذغال سنگ با حدود 20 هزار کارگر به ذوب آهن اصفهان متصل هستند و خود کارخانه ذوب آهن اصفهان هم 14 هزار کارگر دارد، همچنین این واحد صنعتی با 284 شهید بیشترین تعداد شهید را در کل واحدهای صنعتی کشور اهدا کرده است.

وی ادامه داد: 17 و یک دهم میلیون تن صادرات سنگ داشتیم .

محسنی افزود: کل بدهی ذوب آهن به معادن سنگ آهن 43 میلیارد تومان است.

معاون بازرگانی ذوب آهن اصفهان گفت: چرا با اینکه سنگ آهن دانه بندی که خوراک ذوب آهن اصفهان است به این شرکت داده نمی شود، 110 هزار تن سنگ آهن دانه بندی حدود دو هفته پیش از کشور خارج شد؟


کد مطلب: 47616

آدرس مطلب: http://www.minews.ir/fa/doc/news/47616/۷۰-خوان-تولید

ماین نیوز
  http://www.minews.ir