گروه صنایع معدنی فولاد
 
سرمایه‌گذاری ۲۹۵ میلیاردی برای تولید آهن اسفنجی در اسفراین
گروه صنایع معدنی >فولاد - فرماندار اسفراین گفت: مجوز ایجاد شرکت صنعتی ذوب ضایعات و تولید آهن اسفنجی با سرمایه‌گذاری ۲۹۵ میلیارد ریالی یک شرکت دانش بنیان در این شهرستان صادر شد.
 
به گزارش ماین نیوز، طاهر رستمی عصر پنجشنبه در نشستی خبری اظهار داشت: این شرکت صنعتی با ظرفیت تولید سالانه ۱۰ هزار تن آهن اسفنجی در شهرک صنعتی اسفراین ایجاد می شود که از طریق برای ۵۰ نفر در بخش تولید و پشتیبانی آن ایجاد خواهد شد.
وی افزود: ایجاد این شرکت صنعتی که در آینده نزدیک به فعالیت ذوب ضایعات و تولید آهن اسفنجی می پردازد، از هزینه های تولید فولاد شرکت های بزرگ صنعت فولادی شهرستان کاسته و به تکمیل زنجیره فولاد اسفراین کمک می کند.

شهرستان اسفراین با داشتن ۲ مجتمع بزرگ صنعتی فولاد و لوله گستر و صنایع پایین دستی و وابسته آن، قطب صنعتی خراسان شمالی محسوب می شود و در سفر امسال ریاست جمهوری نیز، مرحله نخست واحد ذوب و نورد فولاد آلیاژی با تولید ۳۲۰ تن شمش فولاد، به عنوان بزرگترین پروژه صنعتی بخش خصوصی خراسان شمالی در این شهرستان به بهره برداری رسید.

سهم اسفراین از مصوبات سفر ریاست جمهوری
فرماندار اسفراین با اشاره به اعتبارات سفر ریاست جمهوری به این شهرستان، گفت: ۳۵۰ میلیارد ریال برای علاج بخشی به سد بیدواز اسفراین در سالهای ۹۸ و ۹۹ از این سفر اختصاص یافته که از محل ماده ۱۰و ۱۲ تامین خواهد شد.
رستمی افزود: ۵ میلیارد نیز برای تکمیل کتابخانه مرکزی اسفراین اختصاص یافته که با تزریق این اعتبار این طرح با زیربنای ۲۰۰۰ متر در اسفراین تکمیل و تجهیز شده و تا پایان سال بهره برداری خواهد شد.
وی افزود: ۶۰ میلیارد نیز برای حوزه بهداشت و درمان اسفراین اختصاص یافته که ۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان تک تخصصی زنان در اسفراین و ۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل آموزشکده بهورزی شهرستان اختصاص یافته است.
رستمی گفت: ۲ هزار میلیارد ریال نیز در سفر استانی رئیس جمهوری، برای راه آهن جوین – اسفراین اختصاص یافت که ۵۰۰ میلیارد ریال آن از طریق شرکت مادرتخصصی ساخت پرداخت می شود و ۱۵۰۰ میلیارد ریال نیز از طریق صندوق توسعه ملی تامین خواهد شد.
وی افزود: با تزریق این اعتبارات راه آهن جوین - اسفراین، که خراسان شمالی را به راه آهن کشوری متصل می کند، تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.

پرداخت بیش از ۱۵۱ میلیارد ریال تسهیلات به سیل‌زدگان اسفراین
رستمی از پرداخت ۱۵۱ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال تسهیلات برای بازسازی واحدهای آسیب دیده در مناطق سیلزده اسفراین خبر داد و گفت: ۲۳ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال این تسهیلات بلاعوض بوده است.
وی افزود: از ۳۲۱ واحد مسکونی روستایی خسارت دیده از سیل بهار امسال در شهرستان، تاکنون قرارداد بازسازی ۱۸۰ واحد منعقد شده و از این شمار به ۱۶۰ واحد تسهیلات پرداخت شده و ساخت بقیه واحدهای مسکونی تا قبل از فصل سرما انجام می شود.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۳
کد مطلب: 47605
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا