گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
سرپرست فرمانداری شاهرود تاکید کرد:
کانون آب‌ساز شاهرود در معرض خطر
آثار مخرب معدن بوکسیت در شاهوار
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - سرپرست فرمانداری شاهرود بابیان اینکه فعالیت معدن بوکسیت، کانون آب‌ساز شاهرود را به خطر انداخته است، گفت: شکایت از این معدن روال قانونی خود را طی می‌کند.
 
به گزارش ماین نیوز، احمد خرم غروب پنج شنبه در حاشیه نشست خبری به مناسبت هفته دولت در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی فرمانداری ویژه شاهرود بابیان اینکه در خصوص شاهوار پیگیری و نامه‌نگاری‌های بسیاری تاکنون صورت گرفت که ماحصل آن منجر به تهیه چند صدبرگ مستندات از تخلفات موجود در معدن بوکست تاش شده است، ابراز داشت: هدف ما همیشه بر این اصل استوار بود که هر آنچه مصلحت مردم است با فصل خطاب قرار دادن قانون در این شهرستان اجرایی شود که تاکنون نیز تلاش‌ها بر این حوزه پیش رفت که از این چهارچوب خارج نشویم.

وی بابیان اینکه چندین بار بازدیدهای میدانی از معدن بوکسیت شاهوار صورت گرفت و صورت‌جلساتی تنظیم و مقرر شد تا طبق قانون معدن یک سری تعهداتی را انجام دهد، افزود: متأسفانه معدن بوکسیت تاش شاهوار به الزامات و تعهدات خود عمل نکرد و این امر منجر به تعطیلی معدن در سال گذشته شد.

سرپرست فرمانداری شاهرود بابیان اینکه معاون امور اقتصادی استاندار سمنان از معدن بوکسیت تاش شاهوار طی همین تابستان امسال بازدید کرد، ابراز داشت: در خود معدن با حضور مدیرعامل این شرکت مصوب شد تا زمانی که معدن تعهدات اجرایی خود را انجام نداده است فعالیت استخراج و ... نداشته باشد.

خرم در ادامه تصریح کرد: با حضور حشمت‌الله عسگری مقرر شد تا فعالیت معدن بوکسیت تاش صرفاً به حمل دپو و خارج کردن نخاله‌های معدنی در راستای اجرای تعهدات باشد و هیچ‌گونه برداشتی در منطقه صورت نگیرد.

وی افزود: در حال حاضر مهم‌ترین موضوع پیرامون معدن بوکسیت تاش شاهوار آزمایش آب منطقه به شمار می‌رود که رگه‌هایی از آلودگی در آن گزارش‌شده است و سازمان محیط‌زیست نیز آزمایش‌هایی گرفته و از معدن شکایت و آن‌ها نیز ادله آورده‌اند، این کشمکش روند مسیر قانونی خود را طی می‌کند اما در نهایت فعالیتی را از معدن تا به این لحظه شاهد نیستیم.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۵
کد مطلب: 47603
 
مرجع : خبرگزاری مهر